Плати оперативної пам’яті

Платы оперативок

Плати оперативної пам’яті, види, призначення

Плати оперативної пам’яті в будь-якому обчислювальному пристрої виконують важливу роль, будучи головним елементом машини, які обробляють інформацію. Висока швидкість роботи ПК залежить багато в чому від обсягу оперативної пам’яті, що вкрай важливо для роботи з великими масивами даних. І, звичайно, високу швидкість оперативки цінують геймери.

Призначення плат оперативної пам’яті

Плати оперативної пам’яті, по суті, є тимчасовим сховищем інформації, де вона обробляється, а надалі зберігається на постійному носії. Особливістю цього виду обладнання є висока швидкість роботи, що дозволяє оптимізувати процеси ПК, але варто пам’ятати, що інформація в оперативці зберігається лише до тих пір, поки подається на них електроживлення. Саме тому, працюючи з будь-яким великим файлом, рекомендується періодично його зберігати, щоб уникнути втрати даних, або користуватися джерелами безперебійного живлення.

Види плат оперативної пам’яті

За всю історію оргтехніки було розроблено та випущено всього три типи плат оперативної пам’яті:

  • DDR – найбільш «старший» представник оперативок. Така модель пам’яті активно використовувалася у 2003-2006 роках, але навіть сьогодні ці планки можна зустріти в комп’ютерах. Швидкість цього девайса обмежується частотою 400 МГц.
  • DDR2 – сучасніший тип пам’яті, має швидкість 533-1064 МГц. Пік активного використання цього типу оперативки доводиться на 2006-2011 роки.
  • DDR3 – найбільш актуальний тип карт оперативної пам’яті на сьогодні. На зміну цього типу плат приходять DDR4, але поки широкого поширення вони ще не отримали. Швидкість DDR3 становить 1333-3000 МГц, що на цей час цілком дозволяє виконувати основну масу функцій, покладених на ПК.

Попри той факт, що всі типи плат оперативної пам’яті мають однакову кількість контактів, за розміром і формою роз’ємів вони все ж відрізняються. При виборі плати оперативної пам’яті для заміни, варто приділити увагу типу встановлених плат, пристрої іншого типу можуть просто не встати на своє місце.

Ще однією розповсюдженою помилкою при виборі плати оперативної пам’яті є надмірне бажання «розігнати» машину, не враховуючи можливості материнської плати. Максимально можливий обсяг оперативки вказується в супровідних документах до материнки, оперативку більшого обсягу вона просто «не побачить».

Оперативна пам’ять ноутбуків

Мобільні пристрої для обробки інформації та розваг пред’являють власні вимоги й до плат оперативної пам’яті. Габарити пристрою значно менші, ніж плат для стаціонарних ПК, як і гнізда до них в материнській платі ноута. Природно, для прискорення роботи ноутбука слід купувати тільки призначені для цього плати.

Виробники й набори плат оперативної пам’яті

Тепер випуском плат оперативної пам’яті займаються кілька виробників зі світовим ім’ям, однак найбільш відомою компанією можна назвати фірму Kingston. Випуск плат цієї компанії здійснюється на професійному, високотехнологічному обладнанні. Відсоток заводського браку мінімальний. Саме в цьому секрет успіху плат оперативної пам’яті від цього виробника.

При виборі плат оперативної пам’яті варто звернути увагу на набори плат одного виробника, вони звуться KIT. Річ у тім, що при виробництві такі набори тестуються в комплекті, мають однакову частоту і таймінг, що дозволяє працювати таким пристроям в ідеальному поєднанні. Планок в наборі може бути 2, або 4.

Підходьте до вибору плат оперативної пам’яті з розумом і уважністю, і ваш комп’ютер буде швидко і безперебійно працювати тривалий час.

Прокрутить вверх