Мікросхеми, історія виникнення

Микросхема

Історія створення мікросхеми

Всього лише чверть століття тому радіоаматори й фахівці в галузі електроніки тяжко відмовлялися від використання електронних ламп на користь нових на той час напівпровідникових деталей, які називаються транзисторами. А сьогодні, вже і транзистори починають поступатися місцем напівпровідникам новітнього покоління – ІМС (інтегральні мікросхеми).

Мікросхеми можна назвати мініатюрним електронним блоком. У загальному корпусі містяться такі електронні компоненти, як транзистори, резистори, діоди та інші активні/пасивні електронні компоненти. Число цих радіодеталей в одній мікросхемі може бути кілька тисяч. Одна єдина сучасна мікросхема здатна замінити великий радіо блок будь-якого електронного устаткування – ЕОМ, комп’ютера, телефону і навіть наручних годинників. Сучасні мікросхеми знаходять широке застосування в різних сферах радіоелектронної промисловості, медичного обладнання, авіабудуванні й, природно, у військовій сфері.

Мікросхеми можуть бути в пластмасовому, металевому, керамічному корпусі. Від цього також залежить ціна, за якою ми купуємо мікросхеми б/в. Також ціна безпосередньо залежить і від функціонального значення, яке визначається маркуванням на корпусі.

Хоча широке застосування мікросхем почалося відносно недавно, проте розробки цієї унікальної радіодеталі почалися ще понад п’ятдесят років тому американським інженером Джеком Кілбі, який представив своєму начальству перший, працюючий прототип в 1958 році.

Одного разу в офісі Джеку спала на думку геніальна думка створити не тільки транзистори з напівпровідникових матеріалів, але і всі частини електронних схем і все це розмістити на одній платі. Звичайно, прототип виглядав злегка потворно і неакуратно, він був великим, але все-таки працював. Складалася перша мікросхема з германієвої пластини, в яку були вбудовані деталі електронного ланцюга, яка перетворювала струм постійний в змінний. Провід з металу навісний, автор прототипу використовував для того, щоб з’єднувати блоки. Потім, було кілька удосконалень, після яких мікросхему (якщо її на той момент можна було назвати «мікро») почали випускати серійно. За винахід Джеку Кілбі була присуджена Нобелівська премія у 2000 році.

За технологією виробництва діляться на

  • інтегральні;
  • плівкові;
  • гібридні;
  • змішані.

По виду сигналу, які обробляють дані пристрої

Аналогова – стабілізатори струму, напруги, МС для управління імпульсним джерелом живлення, компаратор, генератор сигналу, перетворювач сигналу, аналоговий множитель, датчик, ОУ.

Цифрова –  MCU, мікропроцесор, МС пам’яті, ПЛІС, АЛУ, тригер, регістр, шифратор, мультиплексор, суматор і інші.

Аналогово-цифрова – цифровий аналоговий перетворювач, трансивер, перетворювач інтерфейсу, комутатор, модулятор, демодулятор і інші.

Наша фірма готова купити у вас мікросхеми б/в за оптимальними цінами в Україні. Співпрацюємо з юридичними та фізичними особами на основі договірних відносин. Якщо у вас є радіодеталі, які вам не потрібні, то не варто їх викидати й тим самим порушувати екологію країни. Адже в будь-які радіодеталі присутні компоненти, які шкодять природі, краще подбати про здоров’я майбутніх поколінь і продати мікросхеми нашій компанії, тим самим, ви збережете природу, а заодно і поповните ваш бюджет.

Мікросхеми

Ми купимо мікросхеми, що містять дорогоцінні метали, від різних виробників. Можлива відправка в нашу адресу посилок з МС за допомогою компанії «Наша пошта». Ціна формується згідно з офіційною ціною на дорогоцінні метали на відповідних біржах.

Для уточнення вартості мікросхем, будь ласка, зв’яжіться з нашими менеджерами. При купівлі у вас великої партії діють найбільш вигідні для вас договірні умови.

Прокрутить вверх