Як підготувати РЕК до продажу, ціна на радіодеталі

Ціна на радіодеталі. Як підготувати РЕК до продажу.

Остаточна ціна на радіодеталі уживанні, як і на будь-який інший товар, завжди залежить від кількох складових. В тому числі й від їх зовнішнього вигляду і стану. Якщо ви не хочете втратити при реалізації деталей певну суму грошей, часом значну, прочитайте, будь ласка, наші рекомендації, як підготувати РЕК (радіодеталі) до продажу. Ми розповімо, як правильно розібрати, розпаяти, провести демонтаж різних видів деталей від чого залежить і вартість на РЕК б/в.

Ціна на радіодеталі залежить:

Транзистори малої потужності, мікросхеми в круглому корпусі, які мають позолочені виводи

Такі радіоелектронні компоненти краще випоювати! Хоча можна акуратно й обережно видалити «під корінь». Довжина ніжок повинна бути максимально можливою. Деякі намагаються піти найлегшим шляхом — вириваючи їх звичайними плоскогубцями, не розуміючи, що при такому «демонтажі» виводи губляться, а ціна на радіодеталі (мікросхеми) значно знижується. Найоптимальніший варіант виїмки даного виду РЕК — це використання газового пальника або термофону. Плата затискається в лещата, сторона пайки повинна бути розташована до вас «обличчям». Транзисторний корпус утримується за допомогою плоскогубців. Місце пайки нагрівається кілька секунд і транзистор витягнутий. Звичайно, можна використовувати й паяльник, але це більш трудомісткий процес. Будьте обережні, застосовуючи горілку, краще проводити цю роботу на вулиці, в гаражі. Капелюшки та виводи у транзисторі ми обкушуємо, навіть, якщо вони білого кольору.

Мікросхема в планарному корпусі

Краще видаляти методом відпаювання! Мікросхема нагрівається газовою горілкою до тих пір, поки не почне плавитися припій. Потім горілка забирається, а мікросхема знімається обережно за допомогою пінцета. Краще взяти спеціальний пінцет з загнутими кінчиками або ж самим загнути кінчики. Так набагато зручніше підхопити мікросхему і відсутній ризик, що деталька впаде. Мікросхему можна перегрівати, відгинати до того моменту, коли припій повністю стопиться. В іншому випадку виводи перегріються, і відповідно, ціна на деталь впаде.

«Вертольоти»

Для того, щоб витягти «вертоліт» краще використовувати звичайну газову горілку: нагрівайте і відгинайте кожну лопать окремо. Виводи, на яких трималися болти (KT – 904 та інші) просто відкушуються.

Транзистор в пластиковому корпусі

Даний вид радіоелектронних компонентів (KT – 814; 502 та інші) розбирати немає сенсу, та й не можна, бо ми їх приймаємо тільки цілісними. Розбирання не збільшує їх вартості, а якщо ви розберете їх ще й неправильно, то цінність значно впаде.

Мікросхема в прямокутному, керамічному корпусі, панелька, індикатор АЛС

Ці радіодеталі краще випаювати за допомогою газового пальника! При цьому нагрівається протилежна сторона плати. Сама мікросхема не повинна піддаватися діям високих температур, оскільки вона може прийти в непридатність. І ми не зможемо купити у вас таку плату. Не відривайте нікелеву кришку від мікросхеми, кварцове вікно (серія 537 РФ). Ми купимо акуратно випаяну мікросхему. Не забудьте перед відправленням нам розсортувати РЕК.

Мікросхема в пластиковому корпусі

Такі деталі приймаємо виключно з внутрішньої «жовтизною», якщо її немає, то і мікросхему таку не варто знімати. Щоб провести демонтаж такої деталі вам знадобиться стамеска, молоток, якими й зрубується деталь, при цьому постарайтеся не зруйнувати корпус. Після зрубування виводи залиште в первісному вигляді.

Видалення кераміки з мікросхеми

Для того, щоб кришка відвалилася, обточити за допомогою точила зовнішній периметр (0.5 мм по обідку). Потім, відклейте кераміку нагріваючи її газовою горілкою. Складати кераміку краще або на паперовий лист або ж в коробку з металу, скла, дерева, кераміки. Не забудьте, що тільки що відклеєна кераміка має високу температуру. Після охолодження складіть керамічні шматочки, включаючи найменшу фракцію, в щільний паперовий пакет.

Конденсатори KM, K 52 – 2 та інші

Їх можна виймати простим викушуванням з плати, виводи «обкушуємо» під корінь. Конденсатор K 10 – 17 в прямокутному корпусі «труси» акуратно відривають за допомогою плоскогубців — конденсатор, затиснутий плоскогубцями, провертається навколо вісі. На конденсатори, що мають залишки виводів, існує знижка.

КМ без корпусів

Не варто зривати за допомогою кусачок, щоб уникнути кришення, краще відпаяти газовим пальником або паяльником.

Резистор CП-5

Даний вид РЕК можна просто відірвати від плати плоскогубцями! Бо складові, що впливають на вартість, не загубляться і не ушкодяться. Їх можна й випоювати, тому як виводи, які стирчать, додають проблем при демонтажі, випоювати також не просто. Резистори ПП З, перемикачі, крокові шукачі — відкушуйте дроти ближче до виходу, хоча це не впливає на їх вартість. Не відпоювати дроти у перемикача ПР! Досить відкусити, не пошкодивши вивід перемикача.

Роз’єми

Роз’єми випоюють з плат! З тих, які мають вивід з намотаним дротом, потрібно провід розмотати. Роз’єм «тато» СHП-59 можна зняти зубилом, просто відрубавши зубилом кінець роз’єму для відділення від гвинтів. Після чого за допомогою стамески «під корінь» з плати зрубують виводи. Необхідно залишити якомога більшу довжину виведення на роз’ємі, при цьому поверхня не повинна бути забруднена припоєм.

Реле

Якщо реле, запаяні в плату, то його тільки випоюють (РЕC-7; 8; 9; 10; 15; 48; РПB, РПA, РПC). Якщо ви будете виламувати реле за допомогою кусачок або плоскогубців, то деякі види контактів залишаться в платі! В цьому випадку вартість таких РЕК значно знизиться разом з контактами.

Ламелі

Відрізаються спеціальними ножицями по металу, при цьому плата повинна захоплюватися мінімально. Не використовуйте плоскогубці, щоб не відламалися ламелі, оскільки ціна на радіодеталі при такому методі втратить деякий відсоток контактів.

Авіаційні дроти

Авіа дроти купимо після розбирання одного метра проводу, зваживши вихід жили та обмотки.

Радіодеталі

Прокрутить вверх