Осцилографи, види та типи

Осциллографы

Класифікація та призначення

У перекладі з двох мов (грецької та латини) назва даного приладу «осцилограф» означає «качаюсь/пишу». Пристрій призначений, щоб досліджувати, спостерігати, вимірювати та записувати амплітудні, часові параметри електричних сигналів, які виводяться на вході, на екрані або записуються на фотострічці. Сучасний осцилограф може вимірювати сигнал гігагерцових хвиль.

Осцилографи належать до вимірювальної техніки, яка призначена для того, щоб вивчати тимчасові, амплітудні коливання електричних сигналів. Прилад використовується в багатьох сферах для контролю якості сигналу.

Історичний факт

Спочатку, електричні коливальні процеси фіксувалися в паперовому варіанті, і ви не повірите, вручну. Вперше автоматизувати процес вирішив Жюль Франсуа Жубер (1880 рік). Саме він визначив, що реєструвати сигнал необхідно крок за кроком. Метод Жубера розвинули й удосконалили російський фізик Коллі та француз Блондель, відповідно, в 1885 і 1893 роках. Перші осцилографи мали велику інерцію, яка не дозволяла фіксувати швидкі процеси. Даний недолік усунув Вільям Дадделл, який створив осцилограф світлопроменевий, в якому вимірювальним елементом служило дзеркальце, а показання проводилися на спеціальну пластину, чутливу до світла. Вершина розвитку методу – це багатоканальний стрічковий осцилограф. 1899 рік – І. Зеннек додає до пристрою горизонтальну розгортку, яка і робить апарат більш відповідним сучасному осцилографу.

Класифікація осцилографів

Логіка роботи й призначення

 • Аналогові (в режимі реального часу)
 • Запам’ятовуючі (аналогові, цифрові)
 • Стробуючі

Кількість променів – одне – двох… променеві, кількість цих променів може досягти 16 і більше.

Класифікація вольтметрів

Прилад класифікується, виходячи з декількох показів.

Принцип дії пристрою

 • Електромеханічний (магнітоелектричний, електромагнітний, термоелектричний, електростатичний, випрямний, електродинамічний).
 • Електронний (аналоговий, цифровий).

За розгорткою осцилографи діляться на:

 • Універсальний
 • Швидкісний
 • Стробоскопічний
 • Запам’ятовуючий
 • Спеціальний

Є також і осцилографи, сумісні з іншими вимірювальними пристроями. Осцилограф може бути не тільки автономним приладом, але і приставкою, наприклад, до комп’ютерів, як карта розширення, або ж з підключенням до зовнішнього порту.

Устрій приладу

 • Електронно-променева труба
 • Блок розгортки горизонтальний, що генерує періодичний/одноразовий сигнал, який лінійно наростає, а потім швидко спадає.
 • Підсилювач вхідний (досліджує сигнал, при якому вихід підключений до пластини відхилення по вертикалі).

Також осцилограф складається з деяких, допоміжних блоків: управління яскравості, калібратора (дальності й амплітуди). Цифрові прилади мають рідкокристалічний дисплей.
Цифровий осцилограф має екран, що відображає графік вхідного сигналу готовою картинкою. Аналоговий осцилограф – у вигляді розмітки, як координаторна сітка.

Приватні особи, а тим більше компанії, підприємства, заводи мають деякі запаси осцилографів. Звичайно, не всі вони цінні, тому як особливий попит мають прилади, які були зроблені за часів Радянського Союзу. Адже саме тоді всі прилади виготовлялися зі значним вмістом дорогоцінних і рідкоземельних металів, таких, як золото, срібло, платина і тантал, паладій і іридій.

Пристрій має у своїй «начинці» транзистори, мікросхеми, діоди, і, природно, мікросхеми, які до 90-х років вироблялися з використанням дорогоцінних металів.
Якщо у вас є в наявності осцилографи радянського виробництва, і ви не знаєте, куди їх подіти, зателефонуйте нам – ми купимо пристрої за найвищою ціною в Україні, таким чином, ви не просто позбудетеся від непотрібних вам речей, але ще отримаєте значну суму грошей. Хочете дізнатися більше про умови співпраці, про ціну на осцилографи б/в, нові – зателефонуйте нам. Ми будемо раді проконсультувати вас з усіх питань, що стосуються покупки у вас осцилографів.

Прокрутить вверх