Справжність срібла

Серебро

Як самостійно визначити справжність срібла

Як то кажуть, жити стало краще, жити стало веселіше – навіть якщо ви чесна людина, не факт, що вас не обдурять. Як уникнути цього ми не знаємо, але як визначити справжність срібла – ось про це і розповімо. Звичайно, ви можете сказати, що необхідно купувати вироби з цього дорогоцінного металу виключно в спеціалізованих магазинах, дивитися на пробу і т.д. і т.п… Але ви впевнені, що і в магазинах вам не продадуть латунну, ну в кращому випадку, мельхіорову дрібничку, під виглядом срібної, та ще й з пробою, та хоч з двома – будь-який каприз за ваші гроші? Якщо ви ще любитель відвідувати невеликі сувенірні крамнички в пошуках чогось срібного, але оригінального, а ще краще старовинного, то необхідно знати деякі дієві способи, як без приладів визначити матеріал виготовлення предмета, щоб потім гірко НЕ шкодувати про безцільно витрачені грошики.

Способи перевірки срібних виробів

Звичайно ж, якщо вам дісталася у спадок скринька зі сріблом або ви знайшли скарб, тоді, звичайно, варто віднести до ювеліра, який вам точно скаже, що виявилося у вас в руках. Але, якщо ви хочете перевірити одну або парочку штучок, не виходячи з дому, магазину, ринку, то можна скористатися кількома простими методами.

Проба срібла, клеймо

В першу чергу варто звернути увагу на пробу або клеймо, нанесене на виріб: незалежно від того, де ви вирішили придбати річ, на срібних прикрасах, предметах вжитку, столових приладах проба повинна бути обов’язкова, як і клеймо, хоча, в багатьох країнах взагалі не переймаються проставляти будь-які розпізнавальні знаки – сказали, що срібло, значить так воно і є. Так що, за цією ознакою складно визначати справжність. Та й підробити можна будь-що.

Тепловий вплив

Як відомо, срібло володіє прекрасною теплопровідністю, на цьому і заснований даний метод перевірки. Стисніть в долоні срібну дрібничку або ж пустіть її в гарячу воду – через пару хвилин виріб придбає температуру або вашого тіла, або ж гарячої води.

За допомогою сірчаної мазі

Купити цей медикамент можна в аптеці, рецепт на неї не потрібно. Нанесіть на невелику ділянку мазь і потримайте її якийсь час. Якщо виріб зі срібла, то місце нанесення мазі стане чорним. Але не хвилюйтеся – варто тільки прокип’ятити його з додаванням у воду алюмінієвої фольги й соди, протерти та ваше срібло знову засяє.

Тест з використанням йоду

В цьому випадку треба бути обережним, наносити йод на ту частину виробу, яку не видно, через те, що йод дуже складно потім відтерти – адже це засіб залишає темний слід на натуральному сріблі, і чим темніший колір, тим вище проба. Якщо ж ви побачите щось схоже на наліт вапна білого кольору – без сумнівів у вас в руках фальшивка.

Крейда

Потріть виріб крейдою, крейда стала темною? Вітаємо – річ справжня, срібна.

Використання голки

Найпростіший метод – легенько проведіть по поверхні виробу голкою, якщо під шаром срібла знаходиться також срібло, то все в порядку, але якщо там червонуватий метал, то вам хочуть підсунути швидше за все мельхіор. Дуже часто під виглядом срібла можуть продавати латунні речі, покриті сріблом, і не факт, що продавець дозволить вам так вчинити з його річчю, хоча, навіть ця заборона говорить вже багато про що.

Тест на магніт

Як відомо, чисте срібло не є магнітним металом, піднесіть магніт до виробу, якщо воно притягнеться до магніту, значить в цьому самому виробі надто багато інших домішок – це говорить про те, що або річ низькопробна, або взагалі не срібна.

Ляпісний олівець

Знайти його зараз практично неможливо, так що і розписувати подробиці немає сенсу.

Існують і інші, більш дієві методи – це придбання спеціального, сучасного приладу, але це вигідно лише в тому випадку, якщо ви часто проводите перевірки на унікальність срібла.

Прокрутить вверх