Унікальний чіп NASA

Компьютерный чип

Мікрочіп, створений для венеріанського «пекла»

Багато вчених, дослідники, космонавти та мрійники прагнуть підкорити Марс, здавалося б, нічого дивного, але ж Венера ближче до Землі, може варто почати її вивчати. Але проблема з Венерою полягає в тому, що вона має високу температуру, ніж інші планети нашої Галактики, крім того, і атмосфера її не дає можливості працювати на ній жодному земному приладу, довше, ніж пару годин. Але, якщо людина вирішила освоїти космічний простір, то будь-які перешкоди можна подолати, тим більше, що вже з’явилися ультрасучасні, надійні мікросхеми, транзистори та інші РЕК.

Розробки NASA

Вчені, що працюють на аерокосмічне агентство NASA, представили ними розроблений новітній комп’ютерний чіп, який може працювати в умовах дуже високих температур і при значному тиску, в агресивних середовищах. Чіп без всякого охолодження, що не має захисних оболонок був випробуваний в умовах, наближених до венеріанської. Останній науковий модуль був запущений на Венеру ще в 1982 році, пропрацювати він там зміг лише кілька годин. Американці впевнені, що до 2023 року можливо створення мікропроцесора, який витримає температуру Венери (+ 464 градуси за Цельсієм).
Для розуміння, який чіп необхідний для дослідження Венери, потрібно розуміти деякі нюанси при виробництві транзисторів, напівпровідників. Напівпровідники виготовляються в основному з металів, які пропускають електрострум, який має значний опір. Напівпровідникову провідність можна змінювати, роблячи з них транзистори, які є маленькими «воротами» для входу електроструму. Мікрочіп – невіддільна деталь мікросхеми, яка об’єднується в напівпровідник за допомогою дротів і транзисторів. Вчені пояснюють, що основна проблема земних мікрочіпів полягає в тому, що вони не зможуть витримати атмосфери Венери, тому, що вони створюються на основі кремнію, але в умовах гарячої планети кремній стає провідником, втрачаючи напівпровідникові властивості.
Чіп, створений в NASA, виготовлений з карбіду кремнію. Цей матеріал, навіть в агресивних середовищах і при високих температурах зберігає властивості напівпровідника. Також інші компоненти з’єднання складаються з танталу кременистого, матеріалу, здатного теж знаходиться довгий час в екстремальних температурних умовах.

Випробування чіпа

Унікальний чіп необхідний, щоб передавати електричні сигнали з Венери на Землю. Його випробування проводилися всередині спеціальної установки «GEER» (Glenn Extreme Environments Rig). Ця високотоксична «духовка», всередині якої встановлено високий тиск, саме в ній можна створити умови, що нагадують атмосферу Венери. Мікрочіп з успіхом витримав усі випробування, показавши, що йому під силу провести на Венері, виконуючи свою роботу, майже 21 день.

Удосконалення чіпа

Звичайно, ми можемо порадіти, що незабаром дізнаємося більше про Венеру, але технологія продовжує удосконалюватися. Сьогодні мікрочіп уміщає в собі 24 транзисторів, але для стабільної роботи краще створити чіп, який би складався з мінімум як сотні транзисторів – схема такого компонента вже розроблена, а значить і венеріанська місія цілком здійсненна в недалекому майбутньому.

Прокрутить вверх