Частотомір

Частотомер

Що це за прилад?

Частотомір є вимірювальним приладом, який визначає частоту періодичних процесів або гармонійної частоти спектрального сигналу.

Класифікація

Прилад має таку класифікацію:

  • Методика вимірювання. До таких пристроїв відносяться: частотомір безпосереднього оцінювання (аналоговий), частотомір порівняння (резонансний, гетеродинний, електронно-лічильний).
  • Фізичний сенс величини: вимір частотності коливань синусоїдальних (аналоговий прилад), вимір гармонійної частоти (гетеродинний, резонансний, вібраційний), вимір частотності дискретної події (електронно-лічильний, конденсаторний).
  • Конструкція приладу: щитова, стаціонарна, переносна.
  • Область використання приладу. Всі прилади поділяються на 2 основні класи: електровимірювальні, радіовимірювальні. Варто відзначити, що відмінності досить незначні. Електровимірювальна група – аналоговий стрілочний, вібраційний, електронно-лічильний, деякі конденсаторні пристрої. Радіовимірювальна група – резонансний, гетеродинний, конденсаторний, деякі електронно-лічильні прилади.

Електронно-лічильний частотомір

Даний тип пристрою підраховує кількість імпульсів, які формуються у вхідному ланцюзі з довільного, періодичного сигналу за певний час. Час задається підрахунком імпульсів, що йдуть від генератора кварцового, або ж від зовнішніх джерел. Даний вид приладу найбільш поширений, тому, що є універсальним, має широкий частотний діапазон і високу точність. Крім частот, цей пристрій дозволяє виміряти періодичність імпульсів, часовий інтервал імпульсів, частотне співвідношення. Призначений для обслуговування, діагностики, регулювання різних радіоелектронних пристроїв і обладнання. Дозволяє контролювати роботу радіосистеми й технологічні процеси.

Резонансний

Дозволяє порівнювати частоту вихідних сигналів з власними резонансними частотами. Резонатором можуть служити коливальні контури, хвильові відрізки (об’ємні резонатори). Сигнал, який відслідковується надходить через вхідний ланцюг на резонатор, потім за допомогою детектора йде на гальванометр (пристрій індикаторний). Іноді, з метою посилення чутливості приладу, на нього встановлюють підсилювач. Призначений для налаштування, контролю, обслуговування, вимірювання частот модульованого сигналу.

Гетеродинний

За допомогою цього пристрою можна порівнювати частоту вхідних сигналів і частоту перебудови допоміжних генераторів за допомогою методу нульового биття. Працює, як і резонансний частотомір.

Конденсаторний частотомір

Цей вид приладу застосовують, щоб вимірювати частоти з широким діапазоном (10 герців – 1 мегагерц). Принцип роботи: позмінний заряд конденсатора від батареї, а потім розрядка магнітоелектричним механізмом. Призначений, щоб налаштовувати та обслуговувати низькочастотну апаратуру.

Вібраційний

Цей пристрій ще називають язичковим, має рухому частину у вигляді язичків-пластинок, які наводяться в резонансне коливання під впливом магнітного електрополя. Контролює мережі електричного живлення.

Аналоговий, стрілочний

Цей вид приладу різниться вимірювальним механізмом, і може бути електромагнітним, електродинамічним, магнітоелектричним. Призначений для контролю над мережами електричного живлення.

Практично всі частотоміри, особливо старого зразку, випуску до 1990 років, складаються з деталей, що містять дорогоцінні метали: золото, срібло, паладій, а в частотомірах типу Ч3 – 44 присутній і платина. Найбільша кількість срібла знаходиться в приладі Ч3 – 34 А (трохи понад 47 грамів), золота в Ч3 – 64: майже 22 грами.

Якщо у вас є в наявності будь-яка кількість частотомірів, бажаєте їх продати, зв’яжіться з нашою компанією, і ми запропонуємо вам найкращу ціну на дорогоцінні метали в Україні.

 

Прокрутить вверх