Дорогоцінні метали в радіодеталях

Радиодетали

Радіодеталі та дорогоцінні метали в них. Афінаж дорогоцінних металів з РЕК.

Практично у кожного радіоаматора є певний запас старих електронних компонентів. Та й не тільки звичайні люди зберігають цей, не зовсім потрібний їм, лом, а й у багатьох організацій склади завалені відходами, які й викинути шкода і застосувати нікуди, адже прилади, до яких випускалися ці деталі, вже практично не використовуються ніде. На зміну їм прийшли нові, які мають кращі характеристики, менші габарити.

Не знаєте, куди подіти старі деталі та радіокомпоненти, розмірковуєте куди їх викинути? Ні в якому разі! По-перше, вони можуть нашкодити екології, метали, що знаходяться в радіодеталях, під дією хімічних реакцій, розкладаючись, виділяють шкідливі речовини в грунт, завдаючи часом непоправної шкоди навколишньому середовищу. А, по-друге, ви можете їх вигідно продати нашій компанії, за дуже вигідними для вас цінами. Подвійний ефект від старих деталей.

Брухт в радіодеталях є складним, багатокомпонентним видом вторинної сировини, що має (в собі) кілька видів металів, таких як: нержавіюча сталь, алюміній, мідь (і її сплави), а також золото, срібло, метали платинової групи, родій, тантал.

На сьогодні основна частина дорогоцінних металів знаходиться в старому радянському обладнанні: в електронно-обчислювальних машинах випуску минулого століття, в старих, можна сказати, древніх, комп’ютерах. Блоки управління, що встановлюються раніше на військову техніку, радіотехнічні пристрої, старе телекомунікаційне обладнання – тут також знаходяться деталі з високим вмістом дорогоцінних металів.

В яких виробах містяться дорогоцінні метали

Мікросхема

У мікросхемі в основному присутнє золото, знаходиться воно на позолочених виводах, запресованих в пластиковий, керамічний корпус. Золото наноситься на вивід гальванічним методом, кількість його 1-10%. Частка позолочених виводів в загальній вазі мікросхеми – 30%. Пластмасова мікросхема містить 0.2 – 1% золота, керамічна: 1 – 5%.

Радіолампа

Раніше, в старих лампах за технологією золото наносили на сітку, що знаходиться в безпосередній близькості від катода. Покриття золотом було необхідно, щоб нагріта катодом сітка не змогла стати джерелом появи електронів. Також, існують дуже старі лампи, у яких навіть ніжки покривалися золотом, для збільшення терміну служби та для надійності. В основному, такі радіолампи застосовувалися у військовому обладнанні.

Транзистор

У транзисторах міститься золото в якості підкладки під провідник. Зміст благородного металу залежить від типу транзистора і в середньому становить 0.3 – 2%.

Конденсатори

Даний вид електронних компонентів надзвичайно різноманітний за формою, розміром, складом. Найбільш рідкісні конденсатори, які використовувалися на військових радіостанціях. У них найбільший вміст золота – 7.7 грам, срібла – 50 грамів.

Крім золота в радіо деталях містяться й інші благородні метали

Срібло

Це найбільш поширений метал в електронних компонентах, але найчастіше ним, так би мовити, змащені мікронним шаром роз’єми, мікросхеми, транзистори, діоди, реле, конденсатори. Срібло технічне присутнє і в чистому вигляді на контактах реле.

Платина

Застосовується у виробництві контактів в апаратурі зв’язку, електричних опорах, катодах, рентген апаратах, термопарах.

Тантал

Електролітичні конденсатори високої місткості – саме тут міститься даний рідкісний метал.
Необхідно окремо відзначити, що високий вміст дорогоцінних металів тільки в радіодеталях радянського виробництва, його застосовували в той час для створення якісних і надійних деталей.

Афінаж

Для того щоб витягти дорогоцінні метали з радіодеталей застосовується афінаж, що є комплексом технологічних маніпуляцій, які спрямовані на вилучення та відділення дорогоцінних металів від різних домішок, для отримання кінцевого продукту найвищої проби.

Афінаж радіодеталей

В афінаж входить кілька стадій: хімічна обробка, фізична обробка, концентрування. Для правильного процесу необхідно мати ряд хімічних речовин, кислот, а також спеціальне обладнання. Багато народних умільців намагаються витягти дорогоцінні метали самостійно в домашніх умовах, але наскільки це небезпечно ми навіть не будемо довго розповідати, просто скажемо, що, наприклад, для виготовлення «Царської горілки» потрібна концентрована соляна й азотна кислоти. Хочете нашкодити своєму здоров’ю, тоді, вперед. Але, якщо ви розумна людина і не хочете залишитися інвалідом, краще звернутися до фахівців, які знають, як витягуються дорогоцінні метали в обладнаних спеціалізованих майстерень. Пришліть нам старі радіокомпоненти та деталі, і ви отримаєте гроші без шкоди для здоров’я.

Ціни на електронні компоненти з вмістом дорогоцінних металів у нас знаходяться в прямій залежності від курсів на дорогоцінні метали на Лондонській біржі. Оплачуємо за результатами аналізу на вміст металів.

Компанія приймає радіодеталі в необмеженій кількості. Перетворіть непотрібний мотлох в гроші.

Прокрутить вверх