Дорогоцінні метали в радіоелектронних компонентах

Осциллограф С-114

Дорогоцінні метали в радіоелектронних компонентах

Дорогоцінні метали в радіоелектронних компонентах присутні майже у всіх електронних пристроях. З давніх часів золото і срібло були відомі людям, дорогоцінні метали мали високу цінність, з них карбували монети, робили прикраси. Зовсім інша доля спіткала платину і паладій. Платину взагалі порахували брудним сріблом, яке не має ніякої цінності.

Платина

Ця хімічна речовина світло-сірого кольору, має характерний металічний блиск, володіє чудовими властивостями, важко плавиться, корозійну стійкість, стійкість до різних кислот, стабільні механічні властивості. Більша частина цього дорогоцінного металу, майже 70%, споживається промисловістю, незамінна вона і в техніці, науці. Вчені взагалі порівняли метал з сіллю, як сіль необхідна в їжі, так і без платини неможливо обійтися. Її застосовують для виготовлення різних радіоелектронних компонентів в приладах і обладнанні, що встановлюються на космічні апарати, на літаки, кораблі. Без платини не обходиться сучасна радіоелектронна промисловість, точне приладобудування, автоматика, медицина, природно, у військовій сфері, у виробництві військової техніки широко застосовується платина. Безліч технологій не існувало б, якби не було цього дорогоцінного металу.

У хімічній промисловості, завдячуючи каталізаторам платиновим, стало можливим прискорювати різні реакції в сотні, десятки сотень разів. Хоча, платина і є інертним металом, але в якості каталізатора працює набагато ефективніше, ніж інші метали.

Платину використовують як в чистому вигляді, так і в сплавах з паладієм, нікелем, залізом, міддю для виробництва конденсаторів, резисторів, перемикачів і деяких інших РЕК.

Але ж колись цей благородний метал віднесли до ювелірного сміття. Завезли метал на континент іспанські мандрівники-конкістадори з Америки. У Новому Світі метал не цінувався, вважався відходами срібла. Середньовічні люди навіть і не здогадувалися, яке багатство було у них в руках.

Паладій

Цей дорогоцінний метал був відкритий англійцем В. Волластоном в 1803 році, вчений проводив досліди над платинової рудою, розчиняючи її в «царській горілці», плюс ще деякі хімічні реакції — і, ось, новий елемент, метал сріблястого кольору. Будучи прихильником алхіміків стародавності, які вірили, що небесні тіла і метали співвідносяться один з одним, хімік назвав елемент паладієм, в честь відкритого роком раніше астероїда Паллада.

Спочатку ніхто не знав, де б застосувати метал, і тільки після десятиліть досліджень вчені з’ясували, що паладій є відмінним каталізатором в реакціях з використанням водню. Завдяки своїм хімічним властивостям — важкому плавленню, корозійній і кислотній стійкості паладій успішно застосовується в конденсаторах, мікросхемах, реле, контактах. Метал можна знайти не тільки в старих РЕК часів СРСР, але і в нових, сучасних, імпортних деталях. Багато видів мікросхем виробляють із застосуванням чистого паладію, в інших РЕК використовують платиново-паладієві сплави.

Дорогоцінні метали в радіоелектронних компонентах, застосування

  • Автомобільна промисловість, де вже назріла необхідність переходу з платини на більш недорогий паладій для використання в нейтралізаторах.
  • Хімічна промисловість, для каталізу процесів, нафтогазової сфери — крекінг нафти.
  • Електротехнічна і радіоелектронна промисловість — покриття конденсаторів.
  • Медична сфера — виробництво кардіостимуляторів, інструментів, протезів (в сплавах з іншими металами).

Якщо у вас є радіоелектронні компоненти з високим вмістом платини, паладію, і ви хочете продати їх, але не знаєте, наскільки цікаві нам ці деталі, зв’яжіться з нами, обговорімо умови нашого співробітництва.

 

Прокрутить вверх