Цінності, які Ви зможете знайти в радіодеталях

Радиодетали

Як я знайшла скарб в радіодеталях

Завжди вважалося, що розбиратися в б/в радіодеталях – це прерогатива чоловіків, але що буває, коли дівчина сама бажає собі на сережки заробити. Покопирсалася, я в інтернеті, і зрозуміла, що знайшла у татуся в гаражі цілий, свого роду, скарб.

Виявляється, що радіодеталі й всякі там вольтметри, амперметри, напхані дорогоцінними металами. А ще в гаражі я виявила і парочку старих телевізорів, приймач такий великий, з програвачем, на ніжках – радіола називається, дискові телефони радянських часів. А у всіх цих старих речах джерело не тільки злата-срібла, але і платини, паладію і ще всякі інші корисні метали. Запасливий мій татко виявився – таке «придане» в гаражі зберігав.

Які радіодеталі є «золотими»

Мікросхеми

Почну, мабуть, з друкованих плат, в яких мікросхеми майже золоті, зустрічаються подібні РЕК рідко, але в старих приймачах, телевізорах, деякому обладнанні вони присутні. Особливо багато таких плат, мікросхем у військовому обладнанні, але мені туди, природно, доступу немає, і не буде. Але, наприклад, дешифратор марки 514-ІД-2 або К-514-ІД-2, такий симпатичний, як ніби в рожеву кофточку одягнений – він має позолочені виводи. У дешифраторі ІД-1 золота більше, але і деталька старіша буде. А є ще зовсім золоті (реально) мікросхеми, які маркуються К-564, 564-ІП-3, 564-ІМ-1. Золото можна виділити і з мікросхем 564-ЛС-2, 564-ЛЕ-5, 564-ЛП-2, 564-ТМ-2 – у цих компонентів ніжки та «животик» із золота. Між іншим, дорогоцінний метал може бути в різних кількостях і в аналогах до цих мікросхем, а самі вони знаходяться і в пластикових, і в металевих корпусах, але от самі корпуси нам, дівчаткам, абсолютно не потрібні.

Транзистори

У транзисторах також присутній приємний для нашої жіночої душі жовтий метал. Ось, наприклад, взяти такий КТ-602-Б – у нього золотий «животик», якщо вам зустрінеться подібна деталь, тягніть із засіки, стане в пригоді. А ще золотовмісні є і 2Т-608-Б, 2Т-603-А, 2Т-312-Б. Деякі транзистори «ховають» золотце всередині себе, ось КТ-808 – хочете отримати від нього дорогоцінний метал – спиляйте капелюшок. А у КТ-814, КТ-817 «скарб» всередині корпусу, в основі.

Конденсатори

Між іншим, в старих РЕК можна виявити не тільки золото, а й платину. Хочете платинові сережки? Тоді шукайте кондери типу KM, з цифрою 5, вони зелені, або ж руденькі з цифрою 6. Ось, якщо ви знайшли такі, то можна сказати, що вам невимовно пощастило, адже це дуже дорогі детальки.

Для себе я ще з’ясувала, що варто звертати увагу не тільки на великі деталі, такі як мікросхеми, транзистори, конденсатори, а й на дрібниці – роз’єми, контакти, перемикачі, реле, реостати, радіолампи, особливо, якщо вони знаходяться в обладнанні та апаратурі до 1991 року виробу. Звичайно, не всі ці детальки з чистого золота, багато серед них і просто позолочених, з мікронним напиленням, але нам це теж стане в пригоді.

Що робити з деталями

Спочатку мене охопила жадібність і бажання самій витягти золото, платину та інші корисні для мене дорогоцінні метали. Але тут мій турботливий чоловік обурився, сказавши, що йому потрібна жива і здорова дружина, і ніякий афінаж проводити ні вдома, ні на дачі я не буду, а просто знайду компанію, яка прийме у мене весь мій «скарб» і дасть мені грошики, які я і витрачу на свій розсуд. І якщо мені не подобається ювелірка магазинна, то я можу поїхати на моря-океани, якщо вже я заробила солідну суму грошиків.

Так от, і чоловіки бувають іноді мають рацію. Я здзвонилася з цією компанією, під’їхала і здала мої «цінності». Що мене дуже порадувало, що гроші мені виплатили відразу ж, та ще й за поточним курсом лондонській біржі. Мені ж навіть курс на сайті показали. Так що, все по-чесному: я їм свої детальки, вони мені мої гроші.

Ось подумую, як приїду з відпочинку, займуся «деталькопошуком», сподобалося мені не просити у чоловіка, а заробляти самій.

Прокрутить вверх