Датчики руху

Датчик движения

Датчики руху – маленькі помічники, велика економія

Для того, щоб значно знизити споживану електричну енергію, можна вдатися до установки в приміщеннях, квартирах, офісах, на вулиці світлодіодних датчиків руху, або, як їх ще називають, виходячи з англійської назви – «пасивні інфрачервоні датчики». Сьогодні через екологічну ситуацію, а також з метою заощадження ресурсів для майбутніх поколінь, найбільш актуальною є проблема використання технологій, спрямованих на енергозбереження в побуті. До речі, має велике значення тут і економічний фактор – ціни на електроенергію ростуть непропорційно фінансовим можливостям населення.

Принцип роботи

Датчики руху, з використанням світлодіодів призначені, щоб замикати силовий ланцюг при появі руху, будь то людина або автомобіль, в зоні контролю датчика. Прилад може застосовуватися і на вулиці, і в приміщеннях, в залежності від його виконання.

Побутовий датчик руху працює за принципом «постійний контроль за інфрачервоним випромінюванням», здійснюваним в певній зоні відстеження. Коли в його поле «зору» потрапляє об’єкт з достатньою масою і температурою, яка перевищує на 5 градусів за Цельсієм навколишню температуру, змінюється теплове поле в зоні контролю. Спеціальна лінза, звана лінзою Френеля, подає на фотоелемент сигнал, який дозволяє привести в дію механізм, який замикає електричний ланцюг.

Активні та пасивні зони в інфрачервоному полі чергуються в шаховому порядку, що дає можливість спрацьовувати приладу навіть тоді, коли переміщення в підконтрольній зоні незначне. Дана система зручна у використанні при включенні/виключенні освітлення, вентиляційних систем, для кондиціонерів. Періоди спрацьовування регулюються і залежать від моделі приладу і його призначення.

Перш ніж придбати датчики руху, обов’язково треба визначитися за кількома параметрами:

  • По області використання – в закритому приміщенні, під навісом, на вулиці. Саме від місця розташування вибирається і ступінь захищеності світлодіодних датчиків, і спосіб монтажу. Датчики бувають волого і пилозахисні, що вбудовуються, навісні.
  • За потужністю електричного комутованого обладнання – датчики можуть монтуватися в приміщенні, де є тільки одна лампа, або ж кілька, повний комплект вентиляційного, охолоджуючого устаткування (склади, холодильники, промислові термосні приміщення). Існують моделі, що дозволяють включати лампи у 200 ватів і навіть в десятки кіловат – все залежить від габаритів датчиків, умов встановлення.
  • По можливості точного тимчасового налаштування на спрацьовування (включення/виключення). Така функція є дуже важливою, коли мова йде про великі приміщення, наприклад, промислові, коли велика площа повинна бути повністю охоплена дією датчика. Так, в довгому коридорі, на найбільшому складі людина повинна встигнути дійти від одного датчика до іншого і ні на секунду не залишитися в темряві, або ж виконати певну роботу, не виходячи із зони дії приладу.
  • За конфігурацією зони спрацювання. Тут важливо пам’ятати, що в зону контролю датчиків потрапляє лише видима їм територія. Скло – це перешкода для інфрачервоного випромінювання, воно здатне зменшити зону контролю. Будь-які конструкційні особливості приміщення (карнизи, світильники підвісні) істотно можуть знизити радіус роботи датчика.
  • За кутом сприйняття випускають прилади, що мають кут огляду 180-360 градусів. Прилад з оглядом в 180 градусів монтується на стіну, з кутом в 360 використовують під стелею.
Датчики руху

Крім енергозберігаючої функції, світлодіодні датчики на рух можуть виконувати й охоронну функцію – просто з’єднайте датчик з сиреною і прожекторами, таким чином, ви отримаєте прекрасний варіант сигналізації, яка своєчасно попередить вас про вторгнення непрошених гостей.

Прокрутить вверх