Ретрокомпьютінг

Старый компьютер

Старі ПК – захоплююче хобі

Одним із незвичайних і оригінальних захоплень в сучасному світі можна вважати ретрокомпьютінг. По суті, ретрокомпьютінг – це робота і колекціонування застарілою комп’ютерної техніки та програмного забезпечення до неї. Причинами захоплення ретрокомпьютінгом для ентузіастів можуть служити ностальгічні нотки, або ж прагнення зберегти історію розвитку комп’ютерів і програм для нащадків.

Види ретрокомпьютінга

На практиці заведено розрізняти два основних напрямки ретрокомпьютінга, до них відносяться робота безпосередньо, з так званим, «залізом», тобто колекціонування застарілих моделей техніки та запасних частин до неї – це плати, діоди, резистори і так далі. Іншим же напрямком вважається прихильність до застарілого програмного забезпечення.

Апаратні напрямки

Стрімкий розвиток комп’ютерної та обчислювальної техніки привело до того, що моделі та модифікації комп’ютерів і обчислювальних машин швидко старіли, поступаючись дорогу більш прогресивним технологіям. Цінність застарілих девайсів представляють виключно в історичному сенсі, або ж для поповнення колекцій, які, до слова, досить часто виступають в якості експозицій історії розвитку обчислювальних технологій в різних музеях або спеціалізованих виставках.

Особливу складність становить відновлення, ремонт або моддінг застарілих систем – плат та інших запасних частин, які вже давно не випускаються, тому підтримка працездатності таких моделей є заслугою виключно ентузіастів ретрокомпьютінга.

Програмні напрямки

Велику цінність може являти собою інформація, яка зберігається на застарілих носіях, формат яких підтримується тільки такими ж застарілими системами. Пошук, упорядкування та збереження такої інформації – один з видів діяльності людей, які захоплюються ретрокомпьютінгом. Досить часто доводиться користуватися послугами ретро комп’ютерників для перенесення інформації на сучасні носії. Особливо це актуально для:

  • історичних документів,
  • проектної документації,
  • різних схем,
  • експлуатаційної інформації,
  • архівних фото,
  • іншої інформації.

Ретрогеймінг

Для багатьох геймерів особливу привабливість мають застарілі іграшки, підтримувані старими системами – це приваблива атмосфера ігор, будь-які ностальгічні спогади й можливість поринути в епоху, таку приємну розуму і серцю людини.

Як правило, користуються популярністю емуляції ігрових автоматів, або ігор, випущених для ігрових приставок. Захоплені ретрогеймінгом в міру сил і можливостей намагаються або відтворювати застарілі ігри на відновленому обладнанні, або адаптувати сучасні технології для підтримки формату цих ігор.

Одним з важливих відмінностей ретрогеймінга є відтворення музики та звуків старих ігор. Річ у тому, що застаріле обладнання було значно обмежено пристроями відтворення звуків, тому створення музики для ігор було пов’язане не тільки твором мелодії, а й з програмуванням.

Ще одним напрямком ретрогеймінга є здійснення і впровадження перекладів до ігор і іншого програмного забезпечення. Цей напрямок має назву ромхакінг. Таким чином, здійснюється русифікація документації, програм і ігрових додатків для старого обладнання.

Захоплення ретрогеймінгом дозволяє зберегти історію розвитку обчислювальних технологій і передати ці знання майбутнім поколінням. Так незвичайне хобі допомагає вивчати та відтворювати атмосферу тих років.

Прокрутить вверх