Індикаторні лампи сьогодні

Часы

Тепла пора на ЕВП

Поступово все старе зникає, старі радіодеталі стають незатребуваними, їх витісняють вироби китайської промисловості. Життя не стоїть на місці. Давньогрецький філософ Геракліт казав: «Все рухається і нічого не варто, і, сутність уподібнюється течією річки, двічі в одну і ту ж річку увійти неможливо». Але часом можна використовувати ті речі, які, здавалося б, давно вийшли з ужитку, як, наприклад, індикаторні лампи. Нанотехнології змінюють наше уявлення про минуле і майбутнє, багато хто з нас настільки до них звикли, що вже перестали помічати, як знайомі з дитинства речі зникають у небуття, а на зміну приходять імпортні електротехнічні вироби, красиві, але такі холодні. Пам’ятаєте старі телевізори з красивими, червоненькими кнопочками перемикання програм, які світилися, а годинники, які встановлювалися на високих міських будівлях, на вокзалах, в яких були встановлені індикаторні лампи, що світилися таким теплим світлом. Навіть електронно-обчислювальні машини містили ці лампи. Згадайте, як вони виглядали, тепер такі складно знайти.

Годинники

Нашим старим радіодеталям складно конкурувати з новомодними «штучками», а значить і «теплий» індикаторно-ламповий час йде від нас назавжди. Але чи назавжди? Багато типів індикаторних ламп, які вироблялися в Радянському Союзі, перестали випускати ще десь у вісімдесятих роках, але їх все ще можна, за бажанням, розшукати на «горищі», у запасливих радіоаматорів, а значить можна і відтворити деякі речі, типу годинника, що працює на індикаторних лампах. Багато хто з сучасних умільців створює за допомогою даного виду РЕК незвичайні вироби в ретро стилі, точніше навіть в стилі «стімпанк».

Трохи про годинник на індикаторних лампочках

Розповімо про дивовижні годинники, в яких втілилося два часи – минуле і майбутнє – еру ламп і мікроелектронну еру. Такі годинники складаються з індикаторних ламп, виробництва СРСР, новітніх мікросхем, мікроконтролерів, чіп-резисторів, чіп-конденсаторів і інших сучасних елементів.

Такі унікальні годинники повертають нас у часи, коли вся електроніка складалася в основному з ЕВЛ, коли життя було спокійним і не дуже квапливим, коли у нас був час поглянути на міський годинник і не забути, скільки він показував годин, може це ще було тому, що від них виходило тепло, завдяки червонувато-оранжевому кольору індикаторних ламп, яке начебто оживляло годинник. Ті, хто сьогодні робить такі оригінальні пристрої, воскрешає минуле в нашому сьогоденні, породжуючи справжнє, нове життя – сучасна електроніка оживляє індикаторні лампи радянських років.

Такі ретро годинник вже давно не випускаються в заводських умовах, тільки лише любителі, яким це цікаво, можуть відтворити «апарат» в домашніх умовах вручну, використовуючи оригінальні газорозрядні індикатори типу ІH-14.

Годинники

Дані годинники виконані в полікарбонатному корпусі (чорному і прозорому), з підсвічуванням, яке може бути будь-якого кольору, до них майстер зробив ще і пульт управління цим самим підсвічуванням, яке може бути різних кольорів і різної яскравості. Існують подібні годинники, які мають два будильники, відображають дату, місяць і рік.

Ось ще один дуже цікавий, на наш погляд, варіант годинника в стилі «стімпанк», але вже в дерев’яному корпусі:

Годинники

Так, до речі, ціна таких годинників, аж ніяк не маленька, вартість доходить до 700 доларів.

Невеликий постскриптум: Стіва Возняка знаєте? Ну, той який заснував разом з Джобсом «яблучну» компанію. Так ось у нього є подібний раритет, правда, наручний годинник, час на яких показують маленькі газорозрядні лампи «Nixie clock». Що за білий порошок всередині, не питайте J – ми не знаємо.

Годинники

Прокрутить вверх