Платина і паладій в радіодеталях

Драгметаллы в радиодеталях

Платина і паладій в радіодеталях

Майже в будь-якому радіоелектронному обладнанні, пристроях, які вироблялися в Радянському Союзі були присутні деталі, що містять дорогоцінні метали. Така необхідність диктувалася тим, що потрібно було забезпечити максимально тривалий термін експлуатації приладу і його коректну, точну роботу. Сьогодні вже знайшли заміну в багатьох РЕК золоту і сріблу на дешеві елементи таблиці Менделєєва, але ось платину і паладій досі застосовують у багатьох сферах промислового виробництва, що обумовлено їх унікальним хімічними властивостями.

Застосування платини

Платина – хімічний елемент періодичної таблиці Менделєєва, являє собою самородний сріблястий, білий метал, схожий на срібло. Відрізняється від срібла тугоплавкісттю, стійкістю до кислот і до корозії. Незамінний, коли мова йде про виробництво таких РЕК, як конденсатори, резистори, перемикачі, роз’єми, що використовуються практично у всіх видах обладнання та приладів. Вчені говорять, що платина – це як сіль в кулінарії. Без платини неможливий розвиток електротехніки, радіотехніки, точного приладобудування, а також приладів і обладнання для авіакосмічної сфери. Використовується у всіх сучасних технологіях. Платина застосовується й у вигляді сплаву, і як чистий метал.

Чиста платина. Застосування.

 • Електроліз (сітка, катоди), фільєри, виробництво обмотувального дроту, термопар, піч електроопору;
 • У хімічному виробництві (каталізатори при виготовленні кислот (сірчана, азотна), окислення аміаку, для дегідрогенізації, гідрогенізація, відновлення спирту;
 • У ювелірному виробництві;
 • Покриття посуду, промислових ванн, резервуарів платиною.

Платина в сплавах. Застосування.

 • В радіоелектроніці – виробництво контактів, вакуумних приладів, електродів, дроту термопари.
 • У хімічній – виробництво каталізаторів, електродів, сіток, фільтрів.
 • В медицині: в стоматології, травматології, хірургії (виготовлення протезів, інструментарію.

Це всього лише невелика частина застосування цього дорогоцінного, унікального металу. Так, сьогодні платину почали використовувати в автомобільній промисловості для створення очищувачів повітря, фільтрів, нейтралізаторів.

Паладій і його застосування

Паладій – хімічний елемент, дорогоцінний метал, також сріблястого білого кольору. Має позначення в таблиці – Pd. Був виділений з платинової руди англійським хіміком Волластоном (1803 рік). Паладій широко застосовується для виготовлення конденсаторів, деяких видів реле, контактів, мікросхем. Метал використовувався в Радянські часи для виробництва радіоелектронних компонентів, вживають його і сьогодні. Найбільш активно його застосовують в радіоелектронній, хімічній, військовій, авіакосмічній сферах. Вчені проводять експерименти з метою розширення областей використання даного дорогоцінного металу.

Мікросхеми, конденсатори містять паладіево-платиновий сплав для поліпшення стабільності функціонування деталей в будь-якому середовищі, в тому числі та при значному підвищенню температури.

Застосування паладію

 • Автомобілебудування. У цій галузі назріла нагальна потреба переходу до паладію, тому, що він має меншу вартість, ніж використовувана на цей момент в каталізаторах, платина.
 • Нафтохімічна галузь. Застосовується в якості каталізаторів (в хімічній), крекінг нафти (нафтогазовій).
 • Електротехніка, радіоелектроніка (для покриття конденсаторів).
 • Медицині.

Паладій є біржовим металом, ціна на нього на лондонській біржі металів постійно зростає, завдяки розширенню сфери його застосування.

Ми купимо у вас радіоелектронні компоненти з вмістом платини, паладію за дуже хорошими цінами.

Прокрутить вверх