Дорогоцінні метали в РЕК

Драгметаллы в рэк

Застосування дорогоцінних металів

Метали, які заведено називати дорогоцінними (дорогоцінні метали в РЕК), такими є не зовсім через їх високу вартість, хоча і вона має значення, а через їх цінні особливості, що відрізняють їх від усіх інших металів, відомих нам завдяки таблиці Менделєєва. До таких особливостей можна віднести: високу хімічну стійкість, значну стійкість до деяких хімічних процесів (корозія, окислення, теплопровідність та інші).

Всім відомі такі метали, як золото і срібло, але дорогоцінними є й інші, що відносяться до однієї загальної платинової групи. До неї відносять платину, іридій, родій, рутеній, осмій, паладій. Природні запаси цих дорогоцінних металів виснажуються з кожним роком, та й витягти з землі в чистому вигляді їх досить складно, хоча іноді можна при великій частці везіння знайти та самородки. У зв’язку з трудомісткістю процесу видобутку велике значення сьогодні приділяється грамотній утилізації обладнання, в якому містяться радіоелектронні компоненти зі значною часткою дорогоцінних металів. Ми є компанією, яка купить радіодеталі, що містять дорогоцінні метали.

Золото

Цей метал всупереч розхожій думці, не є найдорожчим елементом, він займає всього лише третє місце за вартістю, хоча він вважається головним дорогоцінним металом на планеті. Відомі основні золотоносні родовища, де золото зустрічається в чистому вигляді, як самородки, а також як сплави з іншими елементами (наприклад, зі сріблом). Золото має високу теплопровідність, низький опір, чудову гнучкість, тягучість. Але якщо порівнювати золото з іншими дорогоцінними металами, то у нього невисока міцність і хімічна стійкість.

Родій

Перше місце за дорожнечею і рідкістю серед дорогоцінних металів займає такий метал, як родій. Це благородний метал сріблястого кольору, який має блакитний відтінок. Родій був відкритий в 1803 році у Великобританії. Ціна на родій дуже висока, тому його використовують в промисловому виробництві тільки у виняткових випадках – при неможливості використання його аналогів. Найчастіше родій використовується як сплав з іншими хімічними елементами. Метал має високу стійкість до агресивного середовища, значних температурних коливань. Висока вартість металу обумовлюється тим, що елемент дуже рідкісний.

Платина

Займає умовно за цінністю друге місце, метал знайомий людям з часів Древньої Греції, Древнього Єгипту, але як хімічний елемент був представлений тільки в 1952 році вченим, хіміком Шеффером. Платина є також рідкісним дорогоцінним сріблястого білого кольору. У природі його можна зустріти тільки у вигляді природного сплаву з іншими хімічними елементами, що належать до металів. Отримати в лабораторних умовах чисту платину вкрай складно і дорого. У платини висока хімічна стійкість, стійкість до окислення як на звичайному повітрі, так і в різних кислотах.

Дорогоцінний метал осмій

Елемент був відкритий в 1804 році, є найважчим дорогоцінним металом сріблясто-сірого кольору. У чистому вигляді в природі не зустрічається. Через його рідкість і, природно, високу вартість застосовується в обмежених кількостях. Твердий, тугоплавкий, але разом з тим і крихкий.

Ирідій

Час відкриття – 1804 рік. Є важким дорогоцінним сріблястого, білого кольору. У природі зустрічається надзвичайно рідко. Погано піддається обробці через свою високу міцність, має високу твердість, але водночас і крихкість.

Рутеній

Цей метал також дуже рідкісний з усіх металів, що належать до платинової групи. Відкрили його в 1844 році. Цінність йому додає тугоплавкість, висока стійкість до різних хімічних речовин. Його з успіхом застосовують як каталізатор хімічних реакцій.

Паладій

Дата відкриття – 1803 рік (Англія). Є найлегшим з усіх дорогоцінних металів. Паладій трохи дешевше, доступніше, ніж його «товариші» по групі, тому, що зустрічається в мідно-нікелевої руди. Метал є гнучким, пластичним, стійким до корозії, легкоплавкий. Його унікальність в тому, що він може розчинити водень.

Срібло, як дорогоцінний метал

Після золота, срібло є найвідомішим дорогоцінним металом, яке трапляється в природних умовах в комплексній, срібній руді, в самородках. Метал має значну теплопровідність, електропровідність, м’якість, пластичність, активно вступає в реакцію з багатьма хімічними речовинами.

Застосування дорогоцінних металів в промисловості

  • Успішно використовують в автомобілебудуванні, автокаталізаторах, в створенні фільтрів для каталізаторів. Тут широко застосовують платину, паладій, родій.
  • В атомній промисловості, в мікроелектроніці, ювелірному виробництві, в стоматології та в інших сферах медицини (в основному золото).
  • У хімічній, нафтохімічній промисловості, в біомедицині, в аерокосмічній сфері, у військовій промисловості (лазери з використанням осмію, іридію.
  • У радіоелектроніці, фотографії.

У фармакології, де осмій є незамінним в створенні кортизону.

Прокрутить вверх