Промислові каталізатори, фільтри протигазів

Фильтр ДП-2

Промислові каталізатори

Будучи хімречовиною, каталізатор бере участь в хімічній реакції, але ніколи не присутній в кінцевих продуктах хімічного процесу. Він просто прискорює реакцію, змушуючи всі процеси виникати набагато швидше й ефективніше. Широке застосування каталізаторів спостерігається практично у всіх провідних виробничих сферах діяльності людства – нафтопереробної галузі, металургії, хімічної та нафтохімічної галузі та багатьох інших. Успішне застосування спостерігається у сфері охорони навколишнього середовища та екології. За статистикою до 90% процесів хімічної обробки в промисловості виробляється із застосуванням процесів каталізації.

Класифікація за місцем застосування

Призначення та сфери їх застосування настільки ж різноманітні, як і галузі, в яких вони використовуються.

За місцем застосування можна розділити на каталізатори:

  • Риформінгу – використовується в хімічних реакціях для отримання ароматичних вуглеводів і високоякісних бензинів з лігроїнових і бензинових фракцій нафти.
  • Ізомеризації – застосовуються для отримання ізомерів з нафти, тобто для розпаду нафти на високооктанові компоненти бензину і низькооктанові фракції нафти.
  • Очищення – успішно використовуються для очищення вихлопів та викидів в атмосферу газів.
  • Гідрокрекінгу – використовується в хімічній галузі для отримання дизельного і реактивного палива, бензину з мазуту, газойлю, із високою температурою нафтових фракцій і деасфальтізата.
  • Селективного гідрування – використовуються для отримання ацетилену й ацетиленових вуглеводів.
  • Аромізінга – використовуються для вироблення ароматичних вуглеводів.
  • Окислення – використовуються при реакціях окислення хімреактивів в реакціях глибокого і неповного (парціального) окислення.
  • Нафтохімії – активно використовуються в нафтохімічній галузі.
  • Фільтрів в протигазах – у фільтрах так само присутні каталізатори, які беруть участь в фільтрації окису вуглецю і шкідливих домішок.

Зміст дорогоцінних металів

Всі промислові каталізатори, не дивлячись на сферу їх застосування, містять дорогоцінні та кольорові метали, тому при утилізації відпрацьованого каталізатора можна частково компенсувати витрати на придбання нового пристрою шляхом продажу використаного. У каталізаторах містяться алюміній, хром, платина, залізо, ванадій, нікель, вісмут, кобальт, золото, срібло та ін.

Терміни експлуатації та утилізація

Як будь-які пристрої, промислові каталізатори мають свій ресурс і термін експлуатації – для деяких це пів року, для деяких типів 10-12 років. Після закінчення терміну експлуатації та відпрацювання проектного ресурсу промислові каталізатори необхідно грамотно утилізувати.

Будучи керівником, або відповідальною особою за утилізацію каталізаторів на підприємстві, задумайтеся про те, як грамотно і вигідно позбутися від непотрібних пристроїв.

Наша компанія готова запропонувати найбільш вигідні умови та оптимальні ціни на продаж промислових каталізаторів у всіх містах України (а також в обласних центрах: Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Київі, Кропивницькому, Луцьку Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому, Харкові, Херсоні, Чернігові, Чернівцях, Черкасах).

Прокрутить вверх