Технічне срібло

Техническое серебро

Застосування срібла в промисловості

Коли мова заходить про срібло, багато хто відразу ж асоціює цей благородний метал з ювелірними прикрасами, предметами декору, посудом. Але все-таки найбільш значущою роллю срібла є його використання в різних сферах промисловості – для виробництва радіоелектронних компонентів, які містяться у приладах і обладнанні. Таке срібло називається технічним. Чим же воно відрізняється від звичайного, знайомого нам за ювелірними крамницями, металу. Багато хто думає, що технічне – це низькопробне срібло, з великим вмістом різних домішок. Ні в якому разі, все абсолютно, навпаки: для технічних цілей, у виготовленні складних приладів, практично завжди використовують срібло найвищої проби (999), без домішок. Такий метал в ювелірній справі не використовують, через те, що він занадто м’який. Також, для виробництва різних РЕК застосовують не тільки чисте срібло, а й сплави технічного срібла з іншими металами.

Застосування технічного срібла і його сплавів

Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям: теплопровідності, електропровідності, ідеальній відображаючій здатності, хімічній малоактивності, чудовій стійкості до корозійних процесів, чистим технічним сріблом покривають деталі, щоб вони були більш стійкі до корозії. З цього металу виробляють контакти, що мають низький перехідний опір, електротехнічні провідники, деякі вироби для хімічної промисловості, його додають у світлочутливі матеріали.

Найчастіше, щоб підвищити експлуатаційні якості пристрою, устаткування, при виготовленні деталей застосовується леговане технічне срібло. Метал має широке використання при виготовленні сплавів, наприклад, припійні срібловмісні сплави. Так, зі сплаву срібла і міді виробляють різні радіодеталі та електронні компоненти, електричні розривні, ковзаючі контакти. Цей сплав має високу твердість і зносостійкість, але водночас, при великій кількості міді в сплаві зменшується стійкість до окислення і корозії. Сплави срібла і паладію і срібла/платини мають значну, в порівнянні з чистим сріблом, стійкістю до корозії атмосферної, сірчаним з’єднанням, мають високу твердість.

Найбільший обсяг технічного срібла міститься в старому радянському обладнанні, звичайно і в сучасних деталях присутній цей метал, але в малих кількостях і не настільки чистий, як в радянських деталях. В СРСР всі прилади, що містять дорогоцінні метали, перебували на суворому обліку, після списання, метали вилучали та передавали спеціальній комісії. Сьогодні вилучити срібловмісні РЕК і продати їх може той, хто володіє цими пристроями, обладнанням.

Срібло містять:

  • Дріт, пластини, контакти, мікросхеми, реле
  • Корпуси, каркаси
  • Перемикачі, конектори
  • Рентгенівські знімки, фотоплівки
  • Акумулятори
  • Провід авіаційний і ін.

Галузі промисловості, де використовується срібло

  • Електротехнічна і радіоелектронна – струмопровідні контакти, дроти, які мають срібні жили, покриття РЕК, виробництво акумуляторів, покриття при паянні, тепловідводу, сріблення хвилеводів.
  • Авіа та ракетобудування, військова галузь, радіолокаційна техніка.
  • Медична промисловість – в основному у вигляді сплавів для виготовлення протезів, медінструментів, обладнання.
  • Харчова галузь – обладнання для виробництва дитячого харчування, соків, очищення води та ін.

Взагалі, варто відзначити, що технічне срібло застосовують практично в усіх сферах промислового виробництва, а значить, цей значимий метал затребуваний, але надра землі зубожіють, саме тому важливим ресурсом, який дозволяє поповнити запаси срібла для промисловості, є перероблювання деталей, що містять технічне срібло.

Наша компанія купує різні РЕК, пристрої, обладнання. Якщо ви хочете продати срібловмісний брухт в будь-якій кількості, зв’яжіться з нами, ми можемо обговорити умови співпраці.

Прокрутить вверх