Захисні протигази

Фильтрующие противогазы

Протигаз і його види, історія створення

Вже понад сто років протигази є чудовим захисним засобом, що перешкоджає попаданню в організм різних шкідливих речовин, в тому числі й отруйних. Видів і марок протигазів досить багато, але всі вони діляться на дві великі групи.

Фільтруючі протигази

В даному типі пристрою застосовується спеціальна коробка, в якій розташований власне фільтр, здатний запобігти попаданню в дихальний шлях деяких шкідливих речовин, різних суспензій, пилу, піску – все залежить від класу фільтра (низькоефективних, середньо ефективний і фільтр максимальної ефективності). Фільтруючий протигаз дає можливість дихати людині повітрям, очищеним за допомогою речовини каталізатора, що в коробці. Такий апарат здатний захистити людину від певних загроз. Фільтр в коробці не універсальний і термін експлуатації досить малий. Ми купимо фільтри від протигазів в необмежених кількостях.

Ізолюючий протигаз

Є пристроєм, більш надійним і універсальним, в його склад входить спеціальна компресійна коробка з киснево-ізолюючим каталізатором. Допомагає людині нормально дихати в умовах гострої нестачі кисню. Такий тип протигаза ділиться на два види; автономний дихальний апарат (має компресорну коробку з балоном стисненого повітря) і шланговий респіратор (повітря йде із зовні, наприклад, трубопровід зі стисненим повітрям).

По області використання протигаз може бути:

  • Для військових – високо надійні, універсальні;
  • Для цивільного населення – можуть видаватися при НС, недорогі, але надійні;
  • Для промислових цілей: використовують для тих працівників, які працюють у небезпечній зоні, що отруює середовищі або з шкідливими речовинами;
  • Протигази для дітей – мають менші розміри.

Історія протигаза

Перша світова війна підвела людство до необхідності захисту організму від отруйних речовин, які, власне, вперше і були застосовані Німеччиною, також Німеччина і є країною-творцем протигаза. Пристрій вперше застосували в 1915 році німецькі війська в ході власної хімічної атаки на супротивника, для захисту своїх солдатів від хлорвмісних газів. Протигазну маску виготовляли з гуми, а потім з брезенту прогумованого. Фільтр мав невеликий розмір і пригвинчувався прямо до маски, також маска була оснащена двома окулярами.

Перший російський протигаз, в якому в якості фільтра використовувалося активоване, деревне вугілля з’явився теж в 1915 році, завдяки російській вченому, хіміку Миколі Зелінському, який і придумав унікальну систему фільтрів. Близько двадцятих років минулого століття в Москві відкрили Інститут хімічної оборони, де і розробляли, і випробували різні нові засоби, які могли б допомогти людині вижити при хімічному, ядерному й інших видах заражень. Інститут конструював засоби захисту не тільки для потреб армії, але і для цивільних дорослих, немовлят, підлітків. Можливо, ви не повірите, але з 1928 року існує і протигаз для коней, які в той час були головним «перевізником» тягарів, особливо в армії. А в 1932 році на озброєння прийняли й собачі протигази. Сьогодні й кінський, і собачий протигази можна побачити тільки в деяких музеях.

Протигаз

Цікавий факт про протигаз

Прабатьком пристрою можна вважати тканинні пов’язки, якими закривали обличчя робочі на родовищах ще в далекому дев’ятому столітті. У наших країнах шланговий протигаз застосовували майстри, які золотили куполи головного собору в 1841 році. Виглядав «апарат» як скляний ковпак, з приєднаним до нього шлангом, через який нагніталося повітря, але, на жаль, це не врятувало майстрів від загибелі від отруєння – адже ніхто не враховував, що захищати необхідно не тільки органи дихання, але і шкіру від ртутної пари.

  

Прокрутить вверх