Золото в радіодеталях

Транзисторы

Золото в радіодеталях

З давніх-давен, практично у всіх народів і народностей золото вважалося самою дорогоцінною річчю. Цей жовтий метал вважався грошовим еквівалентом при розрахунках, які вели між собою окремі купці, дворяни і навіть цілі країни, з нього створювалися прекрасні прикраси, домашнє начиння, посуд. Його збирали, передавали у спадок, золото було мірилом успіху, багатства, знатності. Минуло багато десятиліть, почала розвиватися наука, техніка, люди дізналися, що таке хімія і фізика, з’ясувалися унікальні властивості й здатності золота, які дозволили розпочати застосування жовтого металу не тільки як вихідного матеріалу для створення ювелірних прикрас і начиння, але і в різних галузях промислового виробництва, таких як: радіоелектроніка і радіотехніка, точне приладобудування, медицина і косметологія – всюди, де необхідно добитися чудової токопроводимості, стійкості до окислювальних процесів.

Особливо у великих промислових масштабах застосовувалося золото при Радянському Союзі. Техніка в той час була ще не дуже досконала, і щоб досягти необхідних показників в роботі приладів, багато деталей покривали значним шаром золота, деякі ж радіоелектронні компоненти, особливо ті, які йшли в апаратуру для військового використання, виробляли повністю золотими.

Застосування золота в радянських радіодеталях

Транзистори, вироблені в Радянському Союзі до 85-90 років 20 століття, є найбільш золотовмісні. Так, в транзисторах KT – З107 значна частка металу розташовується під пластиковим корпусом, інші ж РЕК типу KT 814/815/816/817 мають платформу, яка містить кристал транзистора, яка майже весь золотий. Транзистори KT 602 та деталі, що мають серію MП повністю позолочені. Практично всі ці радіоелектронні компоненти йшли для створення військової техніки, але іноді дещо «перепадало» і для виробництва побутової радіотехніки, особливо тієї, яка найчастіше йшла на експорт. Також, світлодіоди (АЛ серії), стабілітрони, варикапи містять велику кількість дорогоцінного металу. Контакти реле в Радянському Союзі робили повністю золотими, рідше срібними.

Золотовмісні сучасні РЕК

На сьогодні золото значно здало свої позиції у виготовленні різних деталей, поступившись місцем більш сучасним речовинам, що значно дозволило здешевити радіоелектронну апаратуру, обладнання. Але все-таки, його неможливо повністю замінити в деяких пристроях і деталях. Наприклад, воно застосовується в будь-якому цифровому пристрої, телефоні, мобільнику, комп’ютері, ноутбуці. Без цих гаджетів ми вже не уявляємо свого життя, бажання йти «в ногу з часом», вимагає постійно оновлювати їх, а старі намагаємося продати, хоча, найчастіше, вони так і залишаються лежати у нас вдома, адже та сума грошей, яку можна виручити за б/в гаджет, нас не влаштовує. Наша порада – зробіть демонтаж вашого ноута або компа. Ви отримаєте більш значну суму, якщо вилучити з пристроїв ті деталі, які містять золотий метал. Це – процесор, деякі види роз’ємів, жорсткий диск, контакти відеокарти. Варто особливо відзначити, що «не все золото, що блищить». Латунні деталі зовні схожі на позолочені, тому особлива увага до контактів, якщо вони блищать, але не окислені, значить позолочені.

Простіше з мобільними телефонами, у них майже всі радіоелектронні компоненти є позолоченими: контакти сімки, кнопок, плат, штекерів, мікрофонів, динаміка, виводи на роз’ємах зарядника, навушників, різних кабелів USB.

Звичайно, не варто самому намагатися виділити золото з настільки дрібних деталей – не рентабельно, складно, занадто багато роботи. Набагато ефективніше запропонувати ваш товар нашій компанії. Ми купимо у вас золотовмісні РЕК в будь-якій кількості.

Прокрутить вверх