Друковані плати

Платы

Друковані плати. Загальна інформація

Друковані плати, саме так правильно називаються дані деталі, на сьогодні вони присутні в будь-яких електронних пристроях, починаючи від мобільних телефонів, комп’ютерів, планшетів, закінчуючи серйозною сучасною військовою технікою. Цей невеликий пристрій з’явився понад сто років тому, ознаменувавши значний прорив у розвитку радіоелектроніки.

З історії появи плат

Заведено вважати, що першою друкованою платою став пристрій, який створив німецький інженер Альберт Хансон – на початку 20-го століття, в 1902 році, ним було запропоновано формування певного малюнка плати з мідної фольги за допомогою вирізання або штампування. Малюнок клеївся на діелектрик з пропарафінованого паперу. За більш ніж сто років з моменту винаходу, технологія виробництва ДП постійно вдосконалювалася, змінювалися вони й конструктивно. У еволюціонуванні пристрою брали участь відомі винахідники. Наприклад, Томас Едісон запропонував створювати малюнок токопроведення за допомогою адгезивів: графітового або бронзового порошку. Хоча Едісон і не використовував термін «плати», безліч його ідей використовують при створенні деталей і зараз.

Промислове виробництво друкованих плат почалося в 1920 році, їх робили з бакеліту, мезоніту, багатошарового картону, дерев’яних дощечок. Процес був такий: в матеріалі-підкладці свердлили маленькі отвори, в які проводили тонкі, латунні «дротики», а потім вони кріпилися до плати, часом для цієї мети застосовували маленькі болти та гайки. Саме такі вироби почали застосовувати при складанні грамофонів і радіоприймачів.

Звідки походить назва друкованих плат?

Свій сучасний вигляд плата отримала завдяки застосуванню технології, використовуваної в поліграфічному виробництві. І назва пішла також з поліграфії – англійською її назва звучить printing plate. До ідеї використання поліграфії для масового виробництва ДП першим прийшов інженер з Австрії Пауль Ейслер. Вже до 40-вих років 20-го століття друковані плати стали надзвичайно затребувані при створенні радіоапаратури для військових цілей, для авіації. Вже після війни, в 50-ті роки плата стає основою у виробництві не тільки військового обладнання, а й побутової техніки та електроніки. Звичайно, в ті часи розміри друкованих плат були досить великими, на відміну від сучасних моделей. Першим з використанням плат був випущений приймач «Дорожній», він був не дуже великим – всього лише як маленький чемодан і мав одну друковану плату.

Як виглядає плата

Розповімо про цей пристрій коротко і зрозуміло. ДП являє собою конструкцію з ізоляційною основою, на яку нанесені електричні міжз’єднання. Всі компоненти електроніки на ДП з’єднані пайкою.

Друкована плата

Друковані плати можуть бути односторонніми та двосторонніми.

Одностороння ДП являє собою пластину, на якій провідники розміщені на одній стороні, відповідно, що на двосторонній платі провідники розташовані по обидва боки. У 1961 році почали виробляти багатошарові друковані плати, на сьогодні випускаються вироби, що мають понад 25 шарів. Подібні пристрої дозволяють виробляти мініатюрну електроніку, особливо це важливо для аерокосмічної техніки, авіації, комп’ютерної техніки, при створенні сучасної зброї.

Сучасну плату виробляють з основою зі склотекстоліту, гетинаксу, кераміки, також основою можуть бути металеві пластини, покриті діелектриком, поверх якого нанесено доріжки з мідної фольги. В окрему групу сучасних ДП можна віднести металеві вироби з алюмінію, головною перевагою яких є можливість переплавки та повторного використання алюмінію. Також вони містять деяку кількість дорогоцінних металів.

Тому, якщо у вас зібралась певна кількість будь-яких плат, будь-якого виду і типу, ви можете заробити деяку суму грошей. Вам необхідно зателефонувати нам – адже тільки наша компанія купить плати за привабливими цінами. Співпрацюємо з усіма: приватними особами, з великими компаніями, невеликими фірмами на основі договорів, по всій території України. Власникам особливо великих партій друкованих плат, ми надамо найбільш вигідні для вас умови.

Прокрутить вверх