Види плат

Разновидности плат

Види плат

Говорячи про будь-які види плат, в голові у споживача відразу виникає асоціація з сучасними електронними пристроями від звичного телевізора до високоточної обчислювальної техніки, адже саме на всіляких платах заснований принцип їх дії. Навіть людина далека від техніки, чула про такий розповсюджений вид плат, як материнська, простіше кажучи «материнка». Іноді друковані плати сучасних електронних пристроїв називають картами.

Материнська плата

Правильна назва цієї плати – системна, саме вона виконує найважливішу роль в системному блоці комп’ютера. Вона виконує комутаційні та координаційні функції машини, до неї кріпляться інші пристрої ПК за допомогою портів, роз’ємів, шлейфів і т.д. Без материнської плати всі інші пристрої обчислювальної машини були б просто не здатними приносити користі, саме тому системна плата по праву вважається найважливішою деталлю ПК, або будь-якого іншого гаджета.

Розмови про властивості й можливі несправності материнських плат вважаються сьогодні однією з найулюбленіших тем анекдотів про айтішників і програмістів. Хоча сьогодні, людей, не пов’язаних з комп’ютерною тематикою, словом «материнка» вже не здивуєш.

Мережева карта

Будь-який сучасний гаджет вже практично неможливо собі уявити без можливості виходу в глобальну мережу. Саме доступ до мережі Інтернет забезпечує мережева плата. Від її моделі залежить пропускна здатність, або кажучи більш звичною мовою – швидкість інтернету.

Відеокарта

Будь-який електронний пристрій «розмовляє» на своєму, тільки йому зрозумілою мовою, це саме можна сказати й до зображень. Спеціальна плата, що відповідає за трансформацію цифрового потоку у звичне для ока зображення, називається відеокартою. Сучасні комп’ютерні ігри вимагають і відповідних параметрів відеокарти, інакше слабенька відеокарта складну гру просто «не витягне», хоча запросто впорається з переглядом фільмів, картинок і фото.

Звукова плата

Невеликий пристрій під назвою звукова плата, або карта, забезпечує якісну передачу звукового супроводу фільму, гри чи просто прослуховування музики. Погодьтеся, «німий» гаджет в наш час – це вже нонсенс. Ми звикли до того, що звук нас супроводжує завжди та всюди – в смартфонах, планшетах, ноутбуках і т.д. Якщо звукова карта виходить з ладу – цей дефект помітний відразу, тому що нічого не чути, або навпаки занадто голосно чути – це так «обурюється» електронний гаджет, гучним потворним звуком.

У деяких моделях ПК можна зустріти звукову карту, яка вбудована в материнку, але це не зовсім зручно, адже в разі виходу з ладу звукового пристрою доведеться міняти не маленьку карту, а всю системну плату.

Оперативна пам’ять

Швидкість обробки інформації, і видачі її споживачеві відповідно, будь-якого електронного пристрою залежить від потужності карт оперативної пам’яті. Як би швидко і спритно не працювала машина, у багатьох людей неодмінно виникає бажання свій гаджет «розігнати». Цей нескладний апгрейд можна зробити за допомогою заміни карт пам’яті на більш потужні.

Карти оперативної пам’яті зустрічаються практично у всіх сучасних електронних гаджетах – ПК, ноутбуках, фотоапаратах, планшетах і навіть телевізорах. Саме оперативка виступає в якості такого собі тимчасового буфера, в якому зберігається та обробляється інформація.

Деякі плати варто розглядати окремо. Свої друковані багатошарові плати є і в інших пристроях – плати мобільних телефонів, плати цифрових фотоапаратів і інші.

Прокрутить вверх