Конденсатори

Конденсаторы

Конденсатори. Загальна інформація

Всі радіотехнічні, електронні пристрої, крім мікросхем та транзисторів, обов’язково мають у своєму складі конденсатори. Без конденсаторів не буває жодної схеми. Конденсатори виконують найрізноманітніші завдання. Конденсатори допомагають у передачі сигналу між каскадами підсилювальними, створюють фільтри для низької та високої частоти, задають інтервали часу, підбирають коливаючу частотність в генераторах.

Конденсатор в перекладі означає «ущільнення», «згущення», він двополюсний, який має визначене або змінне значення місткості, має малу провідність, пристроєм який накопичує заряд і енергію електрополя. Конденсатори – пасивний електронний компонент. Найпростіший варіант конденсатора – це два електроди у вигляді пластин-обкладок, які розділені діелектриком з дуже малою товщиною в порівнянні з обкладинками. Його застосовують в різних електронних пристроях, він має безліч шарів діелектрика, електроди, може бути також у вигляді стрічок, де чергуються діелектрик і електрод, а потім згорнуті в циліндричну форму або складені як паралелепіпед.

З історії створення

Прототипом конденсатора можна вважати лейденську банку, яку винайшли незалежно один від одного Евальд Юрген фон Клейст з міста Лейден (Німеччина) і Пітер ван Мушенбрук фізик з Голландії в 1745 році. Але самими першим видом конденсаторів, які складалися з пари провідників, розділені діелектриком, вважається конденсатор або електричний лист Епінуса, яку застосували раніше, ніж лейденську банку. До речі, лейденська банка – це була реально звичайна банка, але обклеєна зовні та зсередини листовим оловом і закрита кришкою з дерева. В кришку був забитий металевий стрижень. Даний винахід допоміг вивчати електрику ще в ті далекі часи.

Раніше, за часів Радянського Союзу, коли комп’ютери (ЕОМ) мали малу потужність, але величезні розміри, використовувалися великі конденсатори, які мали велику місткість. На сьогодні велика місткість укладена в конденсаторах малих розмірів.

Конденсатори класифікуються за кількома параметрами: тип діелектрика, опір, ізоляція, місткість, величина втрат.

За типом діелектрика

  • Вакуумні (між пластинами вакуум).
  • Газоподібний діелектрик.
  • Рідкий діелектрик.
  • Твердий неорганічний діелектрик (скляний, слюдяний, керамічний, плівковий).
  • Твердий органічний діелектрик (паперовий, металопаперовий).
  • Електролітичний, оксидно-напівпровідниковий.
  • Твердотільний конденсатор.

За місткістю

  • Постійні.
  • Змінні.
  • Підлаштовуючи.

Конденсатори також можуть мати циліндричну форму, сферичну, плоску та ін.

На сьогодні широке застосування отримали танталові конденсатори в електричних ланцюгах постійного струму, їх використовують в платах сучасних комп’ютерів, планшетів, стільникових телефонах, високошвидкісних портативних радіопередавачах.

Конденсатори керамічні

Абсолютно новий вид конденсаторів – це іоністор, який є компонентом для довготривалого збереження заряду. Такі конденсатори мають значно більший термін роботи, незліченна кількість циклів зарядки. Застосовуються для резервного живлення схем пам’яті електропристроїв.

Ми точно знаємо, що багато хто з вас вже давно не користуються старою радянською технікою, у багатьох можуть бути просто «поклади» непотрібних конденсаторів, вдома у приватних осіб або у запасливих керівників на складах. Вам вони вже точно не знадобляться, так навіщо зберігати мотлох. За фен-шуй треба викинути непотрібне старе, щоб в будинок прийшло потрібне і нове. Але не варто відносити конденсатори на смітник, не потрібно псувати екологію, краще продайте їх нам, і отримаєте за них непогані гроші. Ми купимо у вас будь-яку кількість конденсаторів за приємними для вас цінами.

Прокрутить вверх