Транзистор

Транзисторы

Транзистори. Загальна інформація

Транзистори не відразу стали так називатися, спочатку їх називали за аналогією з електронними лампами напівпровідниковими тріодами. Нинішню назву деталь отримала від двох англійських слів – трансфер (передавач або перетворювач) і резистор (опір).

Таким чином, транзистор – це перетворювач опору, напівпровідник, який необхідний, щоб посилювати, перетворювати та генерувати електричні коливання. Являє собою транзистор кристал, який поміщений в спеціальний пластмасовий або металевий корпус, забезпечений трьома виводами. Кристали транзистора виробляють з напівпровідникових матеріалів, ці кристали після певної обробки здатні змінювати електропровідність в великих межах.

Історія винаходу

Винахід транзистора по праву вважають одним зі значущих. Транзистори замінили електронні лампи, які тривалий час були єдиними активними компонентами для всіх пристроїв в радіоелектроніці. Лампи мали велику споживану потужність, розміри, невеликий експлуатаційний термін і малу міцність. У міру того, як електроніка удосконалювалася, змінювалися розміри в сторону зменшення, недоліки ламп ставали все більш очевидним.

Вперше робочий транзистор був представлений в 1947 році співробітниками однієї з американських фірм – Bell Telephone Laboratories, в 1956 році винахідники отримали премію Нобеля. Як і більшість великих винаходів, транзистор не відразу стали масово застосовувати. Виробники техніки та електроніки зі скептицизмом поставились до цього маленького приладу, і ще майже 30 років виробники електроламп не помічали конкурента. На самому початку свого «життя» транзистор виготовляли з використанням Германію, як напівпровідника, а потім, з метою зменшення вартості, стали застосовувати Кремній, який більш поширений в природі.

Види виробів

Сьогодні застосовуються такі види транзистора, як біполярний і польовий. Біполярний транзистор з’явився першим, тому найбільш поширений. Польовий, що з’явився трохи пізніше є менш поширеним.

Біполярний

Цей вид радіодеталей називається так тому, що електрострум утворюється в них за допомогою електричного заряду подвійної полярності – позитивної/негативної. Носій позитивного заряду називають «діркою», негативний заряд переноситься за допомогою електронів. У біполярних транзисторах, як напівпровідники використовують кристали з германію і кремнію. Обидва різновиди транзистора мають різні характеристики, які необхідно враховувати при створенні пристроїв.

Польовий

Це напівпровідникова радіодеталь, в якій струм, утворений рухом дірок і електронів між двома електродами здійснюється електричним полем, що створюється за допомогою напруги третього електрода. Два електроди, між якими йде керований електрострум, називаються витік/стік. Витік – електрод, який видає заряд. Керуючий електрод (третій) – затвор.

Застосування

Сьогодні біполярний транзистор широко застосовуються при створенні аналогових електронних пристроїв, як підсилювач в дискретному ланцюгу. Використовуються разом інтегральною, аналоговою, цифровою мікросхемами, для посилення слабкого сигналу на виході в інтегральній схемі, яка зазвичай не має високої потужності.

Польові транзистори використовують у цифровій електроніці, тому, що вони більш швидкісні й економічні, в процесорах, пам’яті комп’ютерів, грають роль електронного перемикача.

Наша компанія може купити радянські транзистори в необмеженій кількості, оскільки саме в них, щоб забезпечити надійний контакт провідності, використовували такі дорогоцінні метали, як золото і різні сплави срібла і золота. На сьогодні, виробники транзисторів намагаються замінити дорогоцінні метали іншими, дешевими. Тому, ціни на старі радіодеталі набагато вищі, ніж на сучасні деталі.

Якщо ви хочете продати транзистори, ми придбаємо їх у вас за найпривабливішими цінами в Україні. Співпрацюємо і з юридичними та з фізичними особами на договірних засадах. На великі партії деталей пропонуємо найбільш вигідні умови.

Прокрутить вверх