Конденсатори в промисловості

Конденсаторы в промышленности

Застосування конденсаторів в промисловості

Конденсатор є пасивним радіоелектронним компонентом, двополюсним, що має певне або змінне значення місткості, малу провідність, здатний накопичувати заряд і енергію електрополя, або ж простіше – в потрібний момент заряджатися або розряджатися. Перекладається з латини, як ущільнювач, загущувач (не в сенсі харчової промисловості, звичайно). Самий конструкційні прості варіанти конденсаторів – це два електроди у вигляді пластин (обкладання), які розділені діелектричним компонентом дуже малої товщини в порівнянні з обкладинками. Конденсатори, використовувані на практиці, в промисловості складаються з багатьох діелектричних шарів і багатошарових електродів, можуть бути у вигляді стрічки, циліндра, паралелепіпеда.

Прототипом сучасних конденсаторів вважають «лейденську банку». Таку назву цей «прилад» отримав за назвою міста, де і було створено перший пристрій, схожий на конденсатор, каноніком Евальд Юргеном фон Клейстом. А чому банку – елементарно, прилад і був звичайною банкою, оберненої фольгою, закритою дерев’яною кришкою, з встромленими металевими стрижнями. Але відомо, що ще трохи раніше Епінус створив свій конденсатор з двома провідниками, розділеними діелектриком.

Промислове використання конденсаторів в радіотехніці, електроніці та інших областях досить широке. Будь-яка електрична, електронна схема містить цей важливий радіоелектронний компонент. Конденсатор можна сміливо назвати основою радіоелектронної промисловості.

Застосування конденсаторів у різних областях промислового виробництва

Сучасна електронна, радіотехнічна промисловість, як і в минулі роки минулого століття гостро потребує конденсаторів. Застосування їх широке і різноманітне. Ось дещиця сфер, де застосовуються прилади, що містять конденсатори:

 • Телевізійна і радіотехнічна апаратура та обладнання. Тут даний радіоелектронний компонент необхідний, щоб реалізовувати коливальні контури, блокувати їх, а також для налаштування обладнання, його правильної роботи. Застосовують також, щоб розділяти різно частотні ланцюги. Випрямні фільтри також не працюють без конденсаторів.
 • У радіолокації. Без використання конденсаторів практично неможливо сформувати імпульси значної потужності.
 • Телеграф, телефон, телефонія, в тому числі й мобільна. В цьому випадку кондери потрібні, щоб розділити ланцюг, за яким йде постійні/змінні струми, різно частотні електроструми, при симетрування різних кабелів, для гасіння іскри в контактах.
 • Телемеханіка, автоматика – реалізація деяких датчиків, що працюють за ємкісним принципом. Конденсатори в цій сфері поділяють ланцюг, за якими йде пульсуючий/постійний струм, також для гасіння іскри. Тіатронні імпульсні генератори містять конденсатори.
 • Електронно-обчислювальні машини сучасного зразку, інші лічильні пристрої, спеціальні пристрої, що запам’ятовують.
 • Електронна, вимірювальна апаратура та обладнання. Тут, конденсатори застосовують, щоб отримувати зразки місткості, створювати змінні місткості, наприклад, лабораторні прилади змінної місткості, створення вимірювального обладнання, що має місткісну основу.

Особливу важливість має використання конденсаторів в лазерних приладах. В цьому випадку цей РЕК допомагає формувати потужні імпульси.

Конденсатори надзвичайно необхідні в електроенергетичній сфері. Їх застосовують, коли необхідно:

 • Підвищити коефіцієнт потужності в промислових установках.
 • Створити подовжню компенсаційну місткість ліній високовольтних електричних передач.
 • Регулювати напругу в розподільній мережі.
 • Захищати мережу від перенапруги.
 • Гасити можливі радіоперешкоди, які можуть створювати електрообладнання та електротранспорт.

Крім того, конденсатори застосовують і в не електротехнічних сферах народного господарства і технічного виробництва. У металопромисловості РЕК дозволяє забезпечувати стабільну роботу в високочастотних установках, використовуваних при плавці та термообробці різних металів.

Вугільна промисловість, видобуток руд і металів – в цьому випадку, конденсатори застосовуються в обладнанні та транспорті, що допомагає здобувати ці корисні копалини, зрештою електропідривні пристрої теж мають у своєму складі настільки «чарівні» кондери.

Взагалі-то, можна зробити простий висновок – практично будь-який пристрій, обладнання, транспорт, прилади – всюди, у всіх сферах застосовуються конденсатори.

З нетерпінням чекаємо на Ваші пропозиції зі скупки конденсаторів!

Прокрутить вверх