Різновиди акумуляторів

Разновидности аккумуляторов

Види й типи АКБ

Якось зовсім непомітно, техніка, яка працює на акумуляторах міцно увійшла в життя практично кожної сім’ї, ми навіть не замислюємося, як і від чого працюють наші мобільні телефони та радіотелефони, ноутбуки та фотоапарати, будівельні інструменти та дитячі іграшки, а також інші корисні, потрібні речі. Тільки уявіть, які різновиди акумуляторів потрібно, щоб все це працювало. У фотоапарат, випуску 90-х років, потрібно до 4 лужних батарей на місяць, причому не найдешевших – суцільне розорення. Як же ми могли жити без акумуляторних батарей…

Перший акумулятор був винайдений майже 150 років тому, і зараз АКБ застосовуються всюди та не тільки в побутовій техніці, без них не обходяться системи безпеки великих установ, лікарень (резервні джерела живлення), важливі вони й в військово-промисловому комплексі, в космічній галузі, телекомунікації.

Акумуляторна батарея є багаторазовим джерелом струму, принцип її дії полягає в перетворенні енергій – хімічної в електричну за допомогою окисно-відновної реакції. Акумулятор накопичує і віддає енергію, при розрядці його можна неодноразово заряджати.

Типи й види акумуляторних батарей

На сьогодні існує безліч типів і видів акумуляторних батарей, які відрізняються один від одного характеристиками, матеріалом виготовлення. Кожен вид відрізняється один від одного областю, умовами, інтенсивністю застосування.

Свинцево-кислотні АКБ

Найбільш затребувані, практично універсальні, досить недорогі батареї, мають велику кількість різновидів, завдяки чому використовуються в різних сферах. Застосування: системи резервного живлення, автономне електропостачання, сонячні електростанції, системи зв’язку, безпеки, портативні пристрої, іграшки.

Нікель-кадмієві

Технологія, винайдена і запатентована шведським вченим Вальдемаром Юнгнером ще в 1899 році. Це довговічний і надійний тип акумуляторних батарей, вироблений в корпусі з ударостійкого пластику, який оберігає від механічних пошкоджень і вібрації. Модель може потребувати обслуговування, а може і не потребувати постійного обслуговування. Застосовуються в літакобудуванні (бортовий акумулятор), електрокари (тягова АКБ), трамваї й тролейбуси, а також в автономних будівельних інструментах (дрилі, круговерти).

Нікель-металогідридні

У даного типу батарей місткість вище, ніж у попередніх, на 20-25%. Є «ефект пам’яті», цикли підзарядки проводяться в три рази рідше. Це екологічно безпечний акумулятор, можлива вторинне перероблення. Застосовують в медицині (дефібрилятори), літакобудуванні та ракетобудуванні, автономних системах постачання енергією, різній радіоапаратурі, в тому числі й побутовій, освітлювальних приладах (ліхтарі).

Літій-іонні

У вас же є ноутбук, мобільний телефон, може бути й фотоапарат, відеокамера, так ось в цих гаджетах, і багатьох інших подібних пристроях і стоїть саме такий тип акумуляторної батареї. Такий вид АКБ не потребують якогось особливого догляду, має високий енергетичний заряд.

Літій-полімерні

За великим рахунком, цей вид є вдосконаленою версією літій-іонної батареї. Широко застосовуються: в різній цифровій та портативній техніці, мобільних телефонах, ноутбуках, планшетах. Силова літій-полімерна АКБ використовується в радіокерованих моделях, в електромобілях.

Нікель-цинкові

Цей вид акумуляторної батареї знайомий кожному, оскільки він замінив звичайну електричну батарейку. Застосовується в основному в фотоапаратах.

Срібно-цинкові, срібно-кадмієві

Досить дорогі й потужні акумуляторні батареї, які використовується у військово-промисловому комплексі, в ракетобудуванні, в космічній сфері, військовому зв’язку і технологіях ВПК.

Існують ще підвиди АКБ, але всі вони, та області їх застосувань, мало чим відрізняються від основних, описаних нами.

Прокрутить вверх