Вольтметр, призначення, застосування

Вольтметр

Вольтметри, типи й види

Будь-які електричні прилади періодично необхідно перевіряти та контролювати їх технічні характеристики. Така робота вимагає наявності деяких спеціальних приладів, наприклад, таких, як вольтметри. Найперший аналог вольтметра створив російський фізик Георг Ріхман, і назвав його «покажчиком електричної сили». Саме принцип роботи цього першого приладу дотепер використовують в сучасних вольтметрах. У перекладі «вольтметр» означає – «вимірюю».

Вольтметр є електричним приладом, належать до класу «гальванометри», призначений, щоб визначати електрорушійну силу і напругу. Одиниця виміру – Вольт. Підключається прилад паралельно джерелу електричної енергії або ж навантаженні електричного кола.

Основні характеристики приладу

Вольтметр характеризується за:

 • Внутрішнім опором, який по можливості повинен бути великим для того, щоб включений в ланцюг прилад не міг впливати на робочий режим схеми.
 • Максимальним вимірюванням напруги – це максимальне напруження, якщо воно буде вище, вольтметр може не показати дані або визначить їх з похибкою.
 • Родом напруги, яке прилад вимірює – напруга змінного струму не можна вимірювати вольтметром для постійного струму, тому, що пристрій покаже або нуль, або ж невірне значення.

Класифікація вольтметрів

Прилад класифікується, виходячи з декількох значень.

Принцип дії пристрою

 • Електромеханічний (магнітоелектричний, електромагнітний, термоелектричний, електростатичний, випрямний, електродинамічний).
 • Електронний (аналоговий, цифровий).

Призначення

 • Вимірювання постійного струму
 • Вимірювання змінного струму
 • Імпульсний
 • Фазочутливий
 • Селективний
 • Універсальний

Конструкція приладу, спосіб використання

 • Щитовий
 • Переносний
 • Стаціонарний

Вольтметр електромеханічний

У цій категорії найкращі показники точності, чутливості показує магнітоелектричний вольтметр. Звичайні радіоаматори з такими приладами стикаються рідко, через те, що вони в основному використовуються в лабораторіях для вимірювань напруги. Електромагнітний вольтметр більш поширений, вартість його невисока, конструкція проста, прилад надійний в експлуатації. Але у приладу даного виду існують два недоліки: високе споживання енергії, до семи ватів, висока індуктивність обмотки. Через це, змінна напруга приладу може зробити деякий вплив на покази. Такі вольтметри встановлюють на електростанціях (в розподільних щитах), на виробничих об’єктах.

Вольтметр електронний

Виробляють такий прилад аналоговим і цифровим. Аналоговий має шкалу і стрілку, відхилення стрілки від нульового показника і показує напругу. Цифровий показує значення на електронному табло. Універсальним вольтметром можна виміряти як постійну, так і змінну напругу, все залежить від того, в якому становищі знаходиться перемикач режиму роботи. Якщо порівнювати аналогові й цифрові вольтметри, то, природно, цифровий покаже більш точну напругу. При виборі вольтметрів завжди орієнтуються на те, які завдання, з якою точністю необхідно вимірювати.

Багато хто стикався з оголошеннями про покупку вольтметрів нових і б/в.
Напевно, не буде секретом, що подібні прилади радянського зразка містять значну кількість дорогоцінних, рідкоземельних металів, адже до 90-х років 20 століття для виробництва багатьох РЕК, що знаходяться в цих пристроях використовувалося золото, срібло, платина і тантал, паладій і деякі інші метали.

Якщо у вас є вольтметри, і ви хочете їх продати, зателефонуйте в нашу компанія для обговорення питань про співробітництво.

Прокрутить вверх