Як можна заробити в складні часи?

Как можно заработать

Як заробити на радіодеталях сьогодні

Як заробити на радіодеталях? Якось натрапив на оголошення «купимо радіодеталі», зацікавило мене це — але, я в курсі, що старе обладнання, ЕОМ там всякі, апаратура радіотехнічна, і навіть побутові прилади раніше вироблялися з використанням РЕК, які золотили/сріблили для кращої працездатності, а також деякі деталі містили платину, паладій, тантал. Вирішив почитати, вникнути у зміст справи, і з’ясував, що це непоганий бізнес, для мене, принаймні, у мене ж ще з радянських часів «поклади» дотепер залишилися, в гаражі лежали.

Якщо ще і по складах заводських пройтися, зі знайомими домовитися, то можна значні гроші отримувати. Де хто думає викинути, так званий «мотлох», який вже й непотрібен і місце займає. Ось 21 століття на дворі, а краще радянських так і не навчилися випускати — адже не тільки апаратура добре і довго працювала, так ще й зараз можуть ці деталі прибуток принести, вони вироблялися зі значною кількістю дорогоцінних металів. Тоді не економили на якості, чим ми й можемо скористатися. Вирішив написати для таких же, як і я безробітних. Дружина говорила, що не варто розкривати свої секрети заробітку, але чоловіча солідарність понад усе!

Отже, почну з того, що деяке обладнання, апарати того часу, і навіть деяка сучасна апаратура містять деталі, у виготовленні яких використовувалися дорогоцінні метали. Старі телевізори, магнітоли/радіоли, холодильники, касові апарати, пралки, «стародавні» телефони (тільки дискові), «стародавні» величезні комп’ютери (типу «Іскра») – у всьому цьому присутні РЕК, з великим вмістом платини, паладію, золота, срібла. А якщо у кого є доступ до військового обладнання — то вважайте, що ви напали на золоту жилу. Це ж «Клондайк» дорогоцінних і рідкоземельних металів.

Що ж корисного можна витягти зі старого обладнання?

Розбираючи стару побутову техніку, апаратуру зверніть особливу увагу на радіоелементи, які містять значну кількість дорогоцінних металів:

  • Резистор.
  • Конденсатор (в цьому РЕК, виробництва СРСР, міститься золото найвищої проби, але не всі конденсатори мають цінність. Найбільш затребуваними є кондери серії КМ, зеленого, рудого кольору).
  • Світлодіод.
  • Напівпровідниковий діод.
  • Різні дроселі.
  • Напівпровідникові елементи.
  • Різні, але не всі, мікросхеми (деякі радянські мікросхеми мали повністю золоті виводи, також, золото містили з’єднувальні нитки, контакти).
  • Транзистор (найбільш цінним є KТ – 900, його корпус покритий золотом, виводи позолочені).
  • Друкована плата.
  • Ламелі, що мають золоті контакти.

Відразу хочу попередити, хлопці, що більш цінними є радіоелектронні компоненти, які вироблялися до початку 90-х років. Більш сучасні компоненти містять майже у два рази менше дорогоцінних металів. Імпортне обладнання та радіотехніка, тільки якщо вона не зроблена в країнах колишнього РЕВ, інтересу не представляє. Також, сучасні радіодеталі мають настільки малу кількість драгмета, що часом не варта справа заходу.

Що робити із зібраними РЕК?

Ну ось, ви знайшли, назбирали корисних, з фінансової точки зору, деталей, а що далі з ними робити, запитаєте? Звичайно, деякі «народні умільці» намагаються, в надії на більшу вигоду, виділити дорогоцінні метали самостійно. Але я і сам так не роблю, і вам не раджу — життя дорожче, це раз. А два — все одно ви не зможете грамотно провести афінаж.

Ідеальний варіант — це здати РЕК надійній компанії, яка спеціалізується на скупці деталей. Дуже зручно: приїхав, здав, грошики отримав і «кум королю, сват міністру». При здачі деяких радіодеталей, таких, наприклад, як конденсатори певної серії, можна отримати суму, достатню на пів року безбідного життя — перевірено на собі.

Прокрутить вверх